Виховання кошеняти — відповідальна справа, що вимагає терпіння і розуміння. Виховуючи кошеня, необхідно враховувати особливості його поведінки, природні інстинкти, характерні для всіх кішок. Звертатися з кошеням потрібно спокійно і ласкаво. Нормальний режим життя кішки складається з регулярних годувань, ігор, і процедур догляду.

У розділі туалетний питання Ви вже ознайомилися з принципами привчання до лотка — основою охайності вашого кошеняти з перших днів. Крім цього необхідний грумінг-догляд (розділ догляд за кошеням. Догляд за кішкою). Ці процедури: стрижка пазурів, догляд за шерстю, очима — таке виховання британських кошенят необхідно починати з раннього дитинства. Крім усього цього є й інші важливі аспекти виховання, пов’язані з поведінкою та інстинктами кішок.

Якщо ви хочете, щоб ваша кішка в майбутньому була вихованою і не вистрибувала на кухонний стіл (з подальшим поїданням ваших продуктів), ліжко, дивани і т.д. необхідно з раннього дитинства присікати ці спроби на корені. Найефективніші методи — це стукнути (не сильно) по носі газетою, коли кошеня полізе на стіл або бризнути в нього водою. Таким чином, ці спроби у нього в пам’яті будуть пов’язані з неприємними відчуттями, і після кілька таких невдалих вилазок він перестане це робити. Зрозуміє, що це заборонене для нього місце. Головне ні в якому разі не бити кошеняти, тим більше своєю рукою. Це небезпечно тим, що кошеня може стати полохливим, буде вас боятися. А адже ласкаві руки господаря повинні у нього асоціюватися з добротою і турботою. Виховання кошеняти не повинно приносити йому біль або стрес — тільки неприємні відчуття, дискомфорт.

Якщо ваш кошеня грає з проводами (від телевізора, комп’ютера тощо) і гризе їх — не залишайте це без уваги. Це не тільки псування вашого майна, але й може бути небезпечним для життя кошеня (висока напруга все-таки). Якщо є можливість підняти вище або забрати ці дроти — не застосовуючи це зробити. А якщо немає і дроти прокладені, наприклад, по плінтусів, то так само необхідно, щоб вони викликали у кошеняти негативні спогади. Їх можна обприскати соком цитрусових (апельсин або лимон), кішки не виносять такі запахи, і надалі ігноруватимуть це місце.

Звичайно, поки кошеня маленький робіть знижку на незначні пустощі з його боку: розкиданий з лотка наповнювач, затяжки на шторах і т.д. Як правило, ближче до року це само собою сходить нанівець, кішка стає більш розважливою і чітко знає, що її іграшки. а що немає. А поки підійміть вище або підв’яжіть прихватом штори, щоб він не зіпсував їх, найчастіше замітає наповнювач в туалеті і т.д. Виховання шотландських кошенят і британських — це прямий обов’язок господарів, не варто пускати цей процес на самоплив. Так що наберіться терпіння і ваші труди будуть не марні.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

шесть + шесть =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.