Віталій

Вітаю! У мене на ділянці стоїть лазня, виконана з колод розміром 6, 5 х 4, 8 м. Хочу підвести під неї фундамент. Чи можливо це виконати і який тип фундаменту краще вибрати? Заздалегідь дякую, Віталій.

Відповідь на запитання

Щоб дати повну і точну відповідь, потрібна додаткова інформація про час будівлі лазні і типі грунту. Якщо це стара лазня, то спроба підвести під неї фундамент може закінчитися її повним розвалом. Якщо лазня не стара, то чому не зробили фундамент до збірки лазні. На піщаному грунті потрібен один тип фундаменту, на болотистому — абсолютно інший.

Але спробуємо все ж розібратися в цьому питанні. Ця робота нескладна, але, головне, вимагає акуратності і терпіння. Насамперед треба визначити стан нижніх вінців зрубу. Якщо їх стан поганий, то треба відразу замінити і їх. Перегородки внутрішні треба розібрати, якщо вони не зроблені в зв’язці з зовнішніми стінами. Дошками (зовні і всередині) зміцнити дверної та віконні прорізи. Дошки між собою необхідно стягнути болтами.

Піднімати баню слід двома гідравлічними домкратами вантажопідйомністю не менше 10 т, краще 20 т. Відступати від кута від 40 см до 1 м, ставите домкрати з двох сторін кута на металеву міцну основу або в три ряди збиту з дощок опору. Опори для домкратів повинні бути надійними. Піднімаєте двома домкратами кут на 1, 5 — 2 см, закладаєте прокладку, і так піднімаєте всі чотири кути. Відрив будинку від ґрунту слід робити дуже обережно, тому що середина може прогнутися і будинок розвернутися. Ні в якому разі не питатйтесь відразу піднімати на велику висоту. Домкрати може повести разом з лазнею. У міру підняття лазні прокладки замінюєте на щось більш грунтовне.

Після того як підняли баню на необхідну висоту, робите бетонні стовпчики по кутах. Для звичайних грунтів достатньо буде стрічкового фундаменту, але спочатку робите тільки стовпчики під кути. Закладаєте в ці стовпчики арматуру, зігнуту у вигляді букви "Г", Так, щоб вона виходила за стінки стовпчика. Це дозволить при литті всього стрічкового фундаменту зв’язати воєдино всю арматуру. Якщо грунт міцний, то можна обмежитися пальовим фундаментом. Потім укладаєте арматуру і заливаєте весь фундамент. Обов’язково необхідно прокласти гідроізоляцію на фундамент — руберойд у два шари. Через два дні опускаєте баню на фундамент. Справа в тому, що бетонний розчин за два дні набирає половину своєї міцності, повністю набирає міцність через 28 днів з дня заливки. Не забудьте зробити продухи при заливці фундаменту. Удачі вам!

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два − 2 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.