Вежі-близнюки будувалися з конструктивними особливостями

Дві 110 поверхових вежі-близнюки, північна з яких заввишки 417 м і південна — 415 м, були не тільки архітектурною домінантою у всесвітньому торговому центрі в Нью-Йорку. З 1970, коли було закінчено будівництво 7 будівель ВТЦ за проектом японського архітектора Мінору Ямасакі вежі-близнюки вважалися найвищими хмарочосами в світі.

Після офіційного відкриття, яке відбулося 4 квітня 1973 комплекс ВТЦ щодня відвідували 200000 людина, за безпекою яких щодня стежили 300 працівників служби охорони.

Вежі-близнюки були першими надвисокими будівлями, спроектованими без кам’яної кладки. Будівництво будівель велося з 1966-1973 роки з численними труднощами, було пов’язано з додатковими труднощами і з додатковими витратами.

Проста і раціональна структура веж-близнюків, фундаменти яких пішли під землю на 23 м, а також зовнішні стіни, що виконують функції несучих в конструкції стали революційним рішенням для будівництва та архітектури того часу. Фасади веж були виконані у вигляді каркасів, на які в цілому пішло 200000 тонн сталевого прокату. Вважається, що конструкція будівлі була сейсмостійкі і дозволяла вежах-близнюках на величезній висоті протистояти тиску вітру і за всіма розрахунками змогла б витримати навіть удар літака чи іншого літаючого об’єкта.

На сьогоднішній день існує безліч припущень і здогадок щодо того, що насправді вплинуло на руйнування веж-близнюків. Так, наприклад, припущення про те, що вежі-близнюки були сконструйовані таким чином, щоб їх можна було зруйнувати, в ході керованого зносу. Існує навіть таке припущення, що такий механізм самознищення (якийсь страхувальний механізм) був необхідний, в цілях гарантії безпеки для приміщень і співробітників тих компаній, офіси яких знаходилися поблизу веж-близнюків.

23 липня 2001 була завершена і відсвяткована угода, за якою зали і офісна частина Всесвітнього Торгового Центру перейшла з рук в руки на 99-річну оренду вартістю 3,2 мільярда доларів з чудовим оподаткуванням та нової страховкою, що покриває будівлі та орендну плату — виплачуваної новим вигодонабувачам.

Вежі-близнюки в США були зруйновано 11 вересня 2001 року в результаті захоплення терористами пасажирських літаків і тарану ними будівель Всесвітнього торгового центру. Під уламками будівель загинуло 2 602 чоловік. Трагедія потрясла весь світ і згадується досі.

Південна Вежа обрушилася в 9:59 ранку, через 56 хвилин після удару літака, а Північна — в 10:29 ранку, через 1:00 і 44 хвилини після атаки другим "Боїнга". Обидві будівлі обрушилися в самий останній момент, коли вогонь, викликаний загорянням розлився авіа-палива став гаснути.

Або читайте here.

Також цiкаво

  • Все що ви не знали про собак

    - Загальним предком собак називають схожого на ласку звірка з групи Miacis, що жив 40 мільйонів років тому на деревах і в норах. Пізніше Miacis еволюціонували в томарктусов (Tomarctus), прямих за…

  • Як влаштований ксерокс

    У всіх виробничих, ділових і тим більше бюрократичних організаціях безперервно стояло питання копіювання різних документів, креслень, технічної документації і т.д. Працівникам турбувалися перепис…

  • Щури чому від них неможливо позбутися

    Галерея Всі люди діляться на дві нерівні групи відносно щурів: велика частина їх не любить, а менша — просто обожнює. Щури живуть поруч з людиною багато століть. Яка таємниця прихована в цих тв…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × 1 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.