Наявність декоративного водоймища в будинку сприятливо діє на самопочуття всіх членів сім’ї. Зачаровують картини підводного світу завжди справляють сильне враження у будь-якої людини. Це відчуття стає ще більш сильним, якщо оформлення акваріума виконано стильно і незвично.

Зміст

Тумба Juwel RIO-400

Раковини, таємничі гроти, амфори, втоплені в піску, над якими повільно пропливають строкаті рибки — все це зачаровує, змушуючи досить тривалий час спостерігати за життям шматочка підводного світу.

Чим більше обсяг вашого підводного царства, тим сильніше він притягує до себе погляд, при цьому вага водойми стає досить значним. Все це вимагає встановлення ємкості на надійну опору, в якості якої повинна використовуватися спеціальна тумба для акваріума.

До цього питання треба поставитися з усією серйозністю. Справа в тому, стільниця повинна буде витримувати сумарна вага скляного куба з товстими стінками, вага води, грунту, технічних пристосувань, декоративних елементів. А якщо ви задумали морський риф. то вага живих каменів теж може мати значення. Прогин донного скла навіть у 1 мм загрожує утворенням тріщини з усіма витікаючими наслідками як у прямому, так і в переносному сенсі.

Давайте розглянемо, як зробити тумбу під акваріум своїми руками, враховуючи ту обставину, що придбання готової в магазині може виявитися вам не по кишені або просто може не знайтися відповідного варіанту.

Тумба під акваріум своїми руками — підготовка

Будемо відштовхуватися від усереднених базових габаритів і зовнішнього вигляду тумби. Якщо ж акваріум у вас вже є, то можна буде при необхідності перерахувати ці значення під його габарити. Пропонована підставка під акваріум є збірної конструкцією і складається з власне тумби з двома орними дверцями і відкидного верху з підсвічуванням, закріпленого за високі бортові стінки. Приймемо як приклад ширину в 1000 мм, висоту — 1060 мм і глибину — 450 мм.

З чого робиться підставка під акваріум — матеріали та інструменти

Найбільш підходящим матеріалом, з якого може бути виготовлена ​​акваріумна тумба, є будь-яка столярна плита, переважно ламінована ДСП або МДФ. Волога з ємності в будь-якому випадку буде потрапляти на поверхню конструкції. Це може відбуватися при підливання води, вилові рибок при нересту, чищенні водойми і т. П.

При цьому неламіновані поверхні досить швидко деформуються, що в кінцевому підсумку може призвести до утворення тієї ж тріщини в дні резервуара. Для виключення подібних неприємностей все сполучення деталей, торці, гнізда з шурупами та інші поверхні рекомендується покрити лаком в декілька шарів.

Отже, для роботи знадобляться:

Перед початком робіт треба накреслити креслення і проставити всі розміри, не забуваючи при цьому враховувати товщину столярної плити. Потім дисковою пилкою, періодично звіряючись з кресленням, треба вирізати всі потрібні деталі. Після цього фрезерної машинкою вирізаються пази і гребені для сполучень в середній кришці, днище, боковушках і деталях верхнього короба.

Порядок складання тумби для акваріума

Каркас тумби з бічними полицями

Спочатку треба склеїти дві деталі для верхнього куточка задньої стінки, встановлюваного за модулем для підсвічування. Струбцинами стягаємо планки і залишаємо до повного висихання клею. Після цього до днища треба прикріпити цокольні бруски з плити товщиною 38 мм. Вони є несучими і на них буде тиснути вага всієї конструкції разом із встановленим водоймою. Потім до внутрішніх сторонам бічних стін треба прикрутити деталі з 18-мм плити, служать для закріплення на них середньої кришки. Передні кромки деталей кріпляться урівень із крайками середньої кришки і нижньої полиці. Задні — за рівнем внутрішнього краю паза, призначеного під задню кришку. Потім треба склеїти центральну внутрішню перегородку з днищем і середньої кришкою. Правила вимагають, щоб в тумбі для акваріума була одна вертикальна перегородка на кожні 30 см довжини стільниці. Це сприяє посиленню всієї конструкції і збереженню заданої геометрії.

Потім в паз днища треба вставити нижню частину задньої стінки. Потім одну з боковушек кріпимо до днища і середньої кришці, використовуючи шканти, посаджені на клей. Одночасно з цим задню стінку вставляємо в паз бічної і відразу ж треба приєднати до верху боковушки куточок (теж посадити на шканти). На нього буде спиратися верхня частина. Після цього ці ж дії повторюємо з іншою бічною стінкою.

По закінченні треба зібрати верхній короб і встановити в нього арматуру для підсвічування, попередньо прорізавши вікно для світильника — це буде наша кришка для акваріума. Звернене до води дно короба робиться з листа матового скла, вставленого в пази поздовжніх сторін. Потім треба приєднати зібраний короб до стінок за допомогою рояльної петлі, щоб надалі при необхідності можна було його відкинути.

Тумба для кутового акваріума

Потім треба вирізати з столярної плити дверцята з розмірами 433 х 494 мм з фільонкою, набраної з планок. Потім за шаблоном треба розмітити гнізда під петлі і вибрати їх свердлом Форстнера. Потім дверцята кріпляться до бічних стінок за допомогою петель з чотирма шарнірами.

Після складання всередину можна встановити компресор для акваріума. призначений для подачі повітря, і систему водоочищення. Тут же можна розмістити пульт управління підсвічуванням. Всі трубки та кабелі виводяться через паз 25 х 50 мм в кришці.

Акваріум в інтер’єрі

Потім зібрана тумба акваріумна покривається в декілька шарів меблевим лаком. Ваш акваріум в інтер’єрі буде виглядати дуже гармонійно, тому вид і матеріал можна підібрати під стиль і колірну гаму приміщення. Тепер ваш водойму буде центральним акцентом в композиції приміщення, неминуче притягаючи погляди людей і наповнюючи законною гордістю серце господаря.

Якщо у вас в наявності є кутовий акваріум, то для цього треба тільки трохи змінити конфігурацію всієї підставки і перерахувати габаритні розміри.

Або читайте here.

Також цiкаво

  • Як зробити своїми руками акваріум

    Акваріум будь розміру і якості можна купити практично в будь-якому зоомагазині. Але є причини, за якими виготовленням акваріума доводиться займатися самостійно. Наприклад, не знайшлося потрібного…

  • Підставка під акваріум своїми руками

    Відвідавши кілька спеціалізованих меблевих магазинів ви, мабуть, вже остаточно переконалися, що для економії сімейного бюджету підставку під акваріум можна зробити самостійно. Все що вам потрібно…

  • Як зробити самому акваріум Робимо акваріум своїми руками разом

    «Ви — злопам’ятний людина? — Ні, я просто злий, і в мене хороша пам’ять! »- Мабуть, так звучить відомий анекдот. А що з цього приводу думаєте ви? Можна, можливо. Як зробити самому акваріум? Аква…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

17 − восемь =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.