Перш ніж завести вихованця, гарненько обміркуйте, чи зможете ви приділяти йому час, ласку і турботу. Адже Той-тер’єри дуже доброзичливі, мають легким, веселим і грайливим характером, дуже рухливі, віддані, обожнюють сидіти на руках у господаря, відразу ж заспокоюються і засинають. Вони легко навчаються, їх не складно привчити до лотка, але це не означає, що з собачки потрібно зробити ласкаву кішечку. Собаці потрібні прогулянки на свіжому повітрі, як власне кажучи, і її господареві. Ось у вас і з’явиться можливість сказати домочадцям, що вам ну дуже терміново потрібно вигуляти ваше улюблене чадо і сміливо можете втекти від домашніх турбот. Цуценяті Той-тер’єра достатньо побути на повітрі близько 10 хвилин і бажано після їди. Але все таки, найчастіше, у господарів немає можливості вигулювати цуценя по три рази на день і щоб ви не отримували розчарування від вихованця, напаскудити в ваш новий туфель, слід привчити його справляти свої потреби в спеціально відведене для цього місце — лоток. Вам потрібно буде обзавестися терпінням, тому що навчання для будь собаки, яка б вона розумна і гарна була, це складний щоденна праця. Ні в якому разі не можна лаяти, кричати і тикати цуценя в зроблену ним калюжку або купку, він ще маленький і не вміє стримуватися.

Якщо мама вашого цуценятко була привчена до лотка і ваше чадо бачило, що вона там робила, то маленький той-тер’єр буде за нею повторювати і вам не складе особливих труднощів нагадати йому, що ж це за коробка така і що з нею потрібно робити. Звичайно, потрапивши в нову сім’ю він буде боятися зайвий раз висунути носа зі свого будиночка, не чекайте від нього відразу недитячою кмітливості. поступово щеня обвикнется і тоді вам потрібно буде нагадати йому про лоток.

Отже, почнемо привчання до лотка. Перше, що вам потрібно зробити — поставити лоток не далеко від лежанки цуценя. Як тільки малюк поїв, потрібно взяти його і посадити в лоток, тому травлення у цуценят дуже швидке. Йому природно це не сподобається, і він буде намагатися вистрибнути, проявіть терпіння і посадіть його знову, ні в якому разі не тримайте його силою, він може злякатися. Таку маніпуляцію потрібно робити поки цуценя не здасться і не зробить те, що ви від нього хочете. При цьому розмовляйте з ним, хваліть його і тримайте напоготові ласощі. Як тільки щеня зробив усе, відразу дайте йому вкусняшку і обов’язково хваліть. Через кілька днів таких вправ у собачки виробиться умовний рефлекс, і він сам буде залазити в лоток. Прослідкуйте, сідає він туди для потреби чи просто симулює для отримання ласощів. Не звертайте уваги, якщо це симуляція, давайте смачний шматочок і хваліть тільки після того, як він зробить свої справи. Але не завжди ж ви будете годувати його після його нехитрих делишек, для цього в якийсь момент замініть ласощі на похвалу. Не потрібно лаяти малюка, якщо він вирішив цього лотку пограти. Цуценята цікаві і хочуть обстежити кожне сантіметрік вашого (і тепер уже і його) вдома! Але, для вас ці вивчення можуть закінчитися плачевно, тому що все, що не так лежить, обов’язково буде спочатку обнюхати, потім облизала і погриз ДН не впізнаваності. Так що відразу ж прибирайте все, що він може пошкодити і що може травмувати його. Тому рекомендується обмежити його простір одним приміщенням. Краще всього зробити йому будиночок там, де ви найчастіше буваєте, наприклад, на кухні. Там постійно хтось знаходиться і буде легше за ним простежити. До речі, якщо малюк перестав грати, то це сигнал до кого, що він зараз буде робити свої «дрібні справи».

Звичайно, не завжди у вас буде отримувати простежити за ним. І ось, якщо ви бачите, що ваш улюбленець вже присів робити калюжку, то спокійно, не налякавши його, підійдіть і пересадите в лоток. Закінчить він свої справи вже там, не забудьте похвалити і дати що-небудь смачненьке. Ще, якщо ви не дуже бридливі, то можна взяти ганчірку, якою ви витерли калюжку або купку, яку він мило вам залишив і покласти в його лоточок. Нехай той-тер’єр підійде і все обнюхає. Це наштовхне його на правильні думки. А сліди непорозуміння, залишеного на підлозі потрібно ретельно витирати, а краще мити з порошком і використовувати отдушку, бо у собак дуже добрий нюх і він, відчувши свої рідні безчинства, може піти не в лоток, а на те ж місце і всі ваші зусилля будуть марні.

Коли у вашого цуценя налагодиться контакт з лотком, можна випускати його для дослідження всього будинку, деякі випускаючи тварина погуляти по квартирі, ставлять у кожній кімнаті по лотку, а у великому приміщенні навіть по кілька «вбиралень». Також можна застосовувати метод запам’ятовування команд, тобто коли ви вчите цуценя справляти нужду в туалеті, говорите йому завжди слово «туалет» і він, гуляючи по всій квартирі почувши ваше «туалет» буде рефлекторно бігти до лоточку. З часом потрібно буде зменшити кількість лотків до одного.

Деякі використовують для навчання газети. Ними потрібно засіяна вся підлога тієї кімнати, в якій знаходиться ваш Той-тер’єр. Поступово зменшуючи площу газет на підлозі, і вистілая ними лоток, ви непомітно для цуценяти, привчаєте його ходити в одне місце. Але тут нас очікує одна неприємність — газети щось шарудять і їх можна рвати, тому будьте готові до того, що ваше чадо буде сприймати це як гру і у вас на підлозі буде бардак з розірваних газет, лужиц і купок. Такий метод проблематичніше і довше.

Не забувайте, що ваш щеня і живий і йому просто необхідне спілкування не тільки з вами, але і з навколишнім світом. Обов’язково виводите його на вулицю погуляти, нехай він спілкується з собі подібними. Йому буде дуже цікаво попустувати у дворі з цуценятами приблизно його ж віку. Звичайно, до великих і дорослим собакам краще малюка не підпускати, вони можуть його травмувати, самі того не бажаючи. І ще дуже добре записати його в клуб собаківництва. Там він навчиться нехитрим командам, не боятиметься ні маленьких, ані великих собак, буде товариським, отримувати велику кількість інформації і розвиватися вихованою і благородної собакою. Та й перебуваючи під наглядом професійних тренерів і ветеринарів, ви завжди можете підкоригувати здоров’я і поведінку вашої улюбленої собаки.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

10 − четыре =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.