У собаки, як і у людини, одним з найважливіших параметрів життєдіяльності є артеріальний тиск. Однак, норма у собак не така як у людей, а 120-140 мм ртутного стовпа.

Але, не дивлячись на те, що собаки не курять і не хвилюються про такі дрібниці, як люди, в літньому віці у них теж може розвинутися артеріальна гіпертензія. Це хронічне підвищення тиску, при якому судини не можуть впоратися зі збільшеним потоком крові, стінки судин рвуться, і трапляється крововилив.

В результаті, робота органу, до якого вели порвані судини, серйозно порушується. Наприклад, якщо порушується цілісність ниркових капілярів, то нирки припиняють правильно виводити з організму шкідливі речовини. Вони затримуються в кровоносній руслі і ведуть до тяжких розладів, а також провокують підвищення артеріального тиску.

Причини підвищення тиску у собаки

У собак підвищений тиск — це завжди наслідок якогось основного захворювання. Тому при такому симптомі тварину необхідно ретельно обстежити, щоб виявити причину такого стану. Серед причин підвищеного артеріального тиску у собаки зафіксовані різні захворювання.

 • У першу чергу це захворювання нирок, які проявляються хронічною нирковою недостатністю.
 • Також до артеріальної гіпертензії призводить цукровий діабет,
 • поліцитемія,
 • синдром Кушинга,
 • акромегалія у цуценят,
 • пухлина надниркових залоз.

Зміна артеріального тиску у собаки важко помітити й запідозрити. Його вимір є лише додатковим методом діагностики, який використовує ветеринар при обстеженні тварини.

Як виміряти тиск у собаки?

Виміряти артеріальний тиск собаці можна за допомогою тонометра та педіатричної манжети. Її закріплюють навколо передпліччя або лапи тварини, можна і в основі хвоста. Про гіпертензії свідчить артеріальний тиск у собаки вище 160 мм рт.ст.

Якщо ж воно перевищує 180 мм рт.ст. — Це говорить про стійку патології. Правда, при вимірюванні тиску необхідно враховувати, що в клініці тварина може нервувати і це відіб’ється на його параметрах здоров’я.

Щоб виключити помилку зазвичай проводять не менше п’яти вимірювань. За цей час тварина до процедури звикає, переконується, що воно не хворобливе. При занадто високому тиску собаці дають препарати, що знижують його, наприклад, вазотоп. Але необхідно лікувати і основне захворювання. Тільки так можна позбавити тварину від гіпертензії.

Або читайте here.

Також цiкаво

 • Які симптоми чумки у собак

  Чумка собак, відома також як хвороба Карре — гостре вірусне захворювання, якому особливо схильні молоді особини від 3 до 12 місяців, що передається повітряно-крапельним шляхом, а також через тра…

 • Як лікувати екзему у собак

  Екзема у собак зустрічається дуже часто. Як і будь-яке дерматологічне захворювання, вона може протікати в гострій або хронічній формі з утворенням сухих або мокли ділянок ураження. На жаль, в біл…

 • Ветеринарія — Чума у ​​собак, симптоми захворювання чумою

  Симптоми чуми у собак і як захистити домашнього вихованця від цієї хвороби Чума (чума) це у вищій мірі небезпечна і заразна вірусна хвороба собак, в результаті якої уражаються легені, а також го…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 + семнадцать =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.