Відвідуючи гінеколога, дуже багато дівчат задають йому питання про те, що таке білі? Як правило, фахівці відповідають на нього таким чином: це патологічні виділення з піхви, які мають прозорий або білий колір. Але після того як ви з’ясували, що таке білі, вас повинен обов’язково зацікавити і питання про те, чи небезпечні вони для здоров’я? Або це цілком нормальне явище? Слід зазначити, що такі неприємні виділення у представниць прекрасної статі можуть свідчити про наявність якого-небудь захворювання. Хоча нерідко вони з’являються і у дівчаток-підлітків перед початком менструацій або в період статевого дозрівання. У цьому випадку біла слиз буває ряснішим, ніж під час хвороби.

Бели: причини появи

Причинами появи білей може бути все що завгодно. І якщо це не яке-небудь венеричне захворювання, наявність якого може встановити тільки досвідчений лікар-гінеколог після проведення ретельного обстеження, то причиною може стати навіть нервове перенапруження, прийом їжі, насиченої білками, чи переохолодження.

Нерідко таке патологічний стан у маленької дитини виникає в результаті неправильного догляду. Адже молоді батьки іноді просто не знають, як слід підмивати свою малу. Як показує статистика, така патологія у дівчаток молодшого шкільного віку і підлітків виникає саме в тих сім’ях, де матері чи батьки постійно п’ють і не дотримуються належну чистоту в будинку. У зв’язку з цим хочеться сказати про те, що батькам слід бути дуже уважними до своїх дочок. Адже тільки так ви зможете вчасно помітити що з’явилися відхилення у здоров’ї вашої дівчинки.

Варто хвилюватися?

Тепер вам відомо, що таке білі. Проте варто відзначити, що такі виділення у дівчаток, дівчат і жінок можуть бути й ознакою якого-небудь захворювання, і симптомом нормального стану мікрофлори піхви. У зв’язку з цим доцільно описати ті ситуації, коли слід звертатися до лікаря, а коли в цьому немає ніякої необхідності.

Нормальні виділення

Перед тим як позбутися Белей за допомогою досвідченого фахівця, рекомендується з’ясувати, що стало причиною їх виникнення. У тому випадку, якщо ви спостерігаєте у себе нижчеописані симптоми, то турбуватися нема про що, адже дуже скоро виділення пройдуть самі собою. Отже, похід до гінеколога можна відкласти, якщо у вас:

 • йдуть не дуже рясні виділення;
 • білі прозорі або злегка мутнуваті;
 • виділення не супроводжуються різким і неприємним запахом;
 • не спостерігається дискомфорт внизу живота.

У даній ситуації поява слизу на нижній білизні являє собою цілком нормальний процес. При цьому дівчатам рекомендується частіше підмиватися теплою водою і міняти гігієнічні засоби.

Ненормальні виділення

На жаль, у більшості жінок або дівчат, у яких спостерігається таке відхилення, в ході медичного обстеження виявляють наявність якого-небудь захворювання. Це можуть і проблеми з сечостатевої системою, і з кишечником. Слід зауважити, що всі ці захворювання вкрай небезпечні для здоров’я жінки і її репродуктивних функцій. У зв’язку з цим рекомендується обов’язково відвідати лікаря. Однак робити це варто лише в тому випадку, якщо у вас:

 • спостерігаються рясні виділення;
 • білі жовтуватого або навіть коричневого кольору;
 • виділення сильно і неприємно пахнуть (частіше "тухлою рибою");
 • постійно тягне і болить низ живота;
 • спостерігається часте сечовипускання.

Дані симптоми свідчать про наявність серйозних відхилень в організмі жінки. Щоб запобігти можливі наслідки, таким представницям слабкої статі слід обов’язково відвідати гінеколога, уролога чи гастроентеролога.

Як позбутися від білей?

Якщо протягом довгого часу вас турбують такі неприємні і болючі виділення, то слід негайно звернутися до лікаря. Після особистого огляду лікар зобов’язаний направити свою пацієнтку на обстеження. Адже тільки результати аналізів зможуть допомогти йому поставити правильний діагноз. На їх основі лікар зобов’язаний виписати лікарські препарати (частіше антибактеріальні), а також при необхідності призначити фізіолікування, спринцювання і дати деякі поради щодо дотримання особистої гігієни. Якщо ж білі з’явилися в результаті захворювання якогось окремого органу, то доктор повинен рекомендувати засоби, які здатні вилікувати саме цю уражену область.

Препарати для лікування виділень

В даний час досить велика кількість представниць прекрасної статі регулярно страждають від хвороб сечостатевої системи та внутрішніх жіночих органів. Першими ознаками і тих і інших захворювань є саме білі (у жінок). Лікування такого патологічного стану грунтується прийомі протимікробних препаратів ("Метранідазол", "Трихопол" та ін.). Крім того, нерідко для терапії Белей використовують і різні розчини для зовнішнього застосування ("Риванол", "Фурацилин", перекис водню, "Лізоцим" і т.д.). У тому випадку, якщо з яких-небудь причин хвороба не піддається лікуванню, то лікар додатково призначає антибіотичні засоби у вигляді всіляких таблеток, гормональних препаратів, свічок і т.д. ("Амоксицилін", "Фосфоміцин", "Нітрофурантоїн" та ін.). Нерідко для терапії такого відхилення використовують фізіолікування (УФО), а також проводять курс таблеток "Ністатину", Який спрямований на боротьбу з дріжджоподібними грибами роду Candida.

Народні засоби

Що таке білі та як їх позбутися традиційними способами, вам вже відомо. Однак хочеться сказати і про те, що для лікування Белей дуже часто використовують народні засоби. Уявімо деякі з них:

 • Щодня впродовж 2-4 тижнів слід пити свіжий сік калини в кількості 30 мл.
 • Слід зробити відвар з квіток безсмертника, а потім пити його три рази на день по першій великій ложці, яку рекомендується заздалегідь розвести у склянці води. Курс лікування – 4 тижні.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семь + 18 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.