Як зробити корч для акваріума. Підготовка корчі для акваріума

Корчі для акваріума, особливо натуральні,   в дизайні акваріума виглядають дуже цікаво. Красиво так! Велику, ретельно підібрану корч в акваріумі часто роблять центром дизайну. Або в тому випадку коли у вас центром є скеля або велике рослину використовують кілька дрібних корчів. Виглядають корчі для акваріума дуже красиво, іноді на них прирощувати мох, іноді прикріплюють медленнорастущие акваріумні рослини типу анубиасов. Але якщо у вас акваріум до 100 літрів то не пишіть туди особливо велику корч. Виглядати вона може буде і непогано, але не забувайте і про те, що при цьому обсяг акваріума зменшиться, а значить зменшиться і життєвий простір необхідне акваріумних рибок. Корчі для акваріума купити можна в зоомагазині, там в основному продаються мангрові, але це все-таки дорогувато. У зоомагазинах можна зустріти штучні, але мені вони абсолютно не подобаються. Натуральні корчі для акваріума виглядають на мою набагато природніше.

Як зробити корч для акваріума своїми руками

Простіше зробити корч своїми руками. Варіантів тут декілька. Можна знайти в болоті або річці корчі які пролежали у воді довгий час. Знайшовши таку корч, її очищають від бруду і загнили ділянок, надають їй бажаний вид і потім кип’ятять її в розчині насиченою солі 3-5 годин (іноді кип’ятять набагато довше — До 12 години). Посуд має бути емальованому або з харчової нержавійки. Це щоб шкідливих домішок в акваріум потім не попало, алюмінієва і оцинкована посуд абсолютно не годяться!

Якщо у вас немає можливості знайти корчі для акваріума в болоті або річці, тоді можна просто знайти і випиляти шматок деревини для корчі з будь-якого дерева. Вибираєте шматок дерева покорявей і покрасивей з численними гілочками-сучками, дивіться щоб за розміром підходив до вашої акве. Потім берете пилку й випилювати цей шматочок дерева. Тим, хто живе в сільській місцевості, або дачу має легше, вийшов у сад і шукай. Ну а чисто міським жителям вихід один — або в похід в села і на дачні ділянки збиратися (на природу, до речі, завжди корисно з’їздити) або ці корчі для акваріума купити.

Бажано щоб це дерево було сухим, і брати найкраще матеріал для корчі з нижньої частини дерева. І зверніть увагу на породу дерева. Не використовуйте хвойні породи. Можна взяти яблуню, грушу, горіх. Найкраще вербу. Іва росте зазвичай по берегах різних природних водойм — ставків, річок, озер і тому її деревина більш пристосована для вмісту у воді. Рада з особистого досвіду — Не робіть корчі занадто тонкими. Коли — то я вирішив зробити у себе в акве вид затопленого лісу. Наробив коряжек з яблуні. Так — як обсяг акваріума був всього 60 літрів, я вирішив зробити тонкі коряжкі з гілок, які у мене зображували б за задумом затоплені дерева. Але ці тонкі гілочки, на жаль, років через 5 згнили. Можливо у мене тоді не було досвіду, і я не дуже добре обробив їх. Можливо ще й в тому справа, що я не знайшовши відповідних сухих гілок використовував свіжу деревину. Виготовивши корч так як ви задумали її потрібно обробити.

Підготовка корчі для акваріума

Робимо розчин насиченою солі. Для тих хто не в курсі що це — беремо стільки води щоб закрити корч. Додаємо туди солі і заважаємо. Солі піде чимало. Коли сіль перестане розчинятися у воді — розчин готовий. Після цього кип’ятимо на повільному вогні 3-5 годин. Корч для акваріума стане до закінчення обробки темною і дезінфікується. Потім поміщаємо її у воду для подальшого вимочування. Придавлюємо зверху, щоб не спливала. Гніт, що будете використовувати, не повинен мати шкідливих домішок. Інакше вони все в акваріумі з’являться. Скляна трилітрова банка наприклад. Воду міняємо кілька разів на день. Через два-три дні корч для акваріума підготовлена. Вона не буде спливати і не завдасть шкоди акваріумних рибок.

Як закріпити корч в акваріумі

Якщо у вас за задумом корч повинна просто лежати на дні в певному положенні і немає у вас великих рибок, які її можуть зрушити з місця, то тоді просто кладете виріб на грунт або трохи прикопують. Але якщо на вашу задумом вона повинна стояти, або знаходиться завжди на одному місці, то вам доведеться подумати, як закріпити корч в акваріумі. Варіантів тут чимало. Але коли будете вибирати спосіб кріплення, не забувайте наступного:

1.Крепленіе повинно бути надійним, інакше спливла корч великих розмірів може розбити скло стінок, освітлювальні лампи або кришку.

2.Матеріали, які ви використовуєте для кріплення, повинні бути повністю безпечними для акваріумних мешканців.

Способи кріплення

-Іноді просто прив’язують її волосінню до якого то вантажу, але тут потрібно робити так, щоб волосінь була видна.

-Іноді використовують присоски, які закріплюють на корчі яким або способом — висвердлюють дірки, використовують шурупи або приклеюють. Цей спосіб мені дуже не подобається з — ненадійність присосок. Все, які у мене були, через деякий час грубіють і починають відвалюватися від скла. Можливо існують дуже надійні, але як визначити цю надійність? Вони ж не відразу починають грубеть, а з часом.

-Буває, що корч потрібно поставити дуже надійно, тоді її прикручують шурупами з нержавійки до якої або підставці з каменю, плитки, оргскла та інше. Спосіб непоганий, але потрібно точно бути впевненим, що нержавейка у шурупів якісна і шурупи до комплекту не поржавіють. Як доповнення до цього варіанту я б порадив шурупи залити зверху селіконом для акваріумів, щоб не було доступу води до шурупів.

Ще на тему дизайну акваріума:

Камені для акваріума .  Про роль каменів

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пятнадцать + 13 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.