GD Star Rating

a WordPress rating system

Однією з найважливіших складових будь-якого акваріума є компресор . Основна функція, яку він виконує — це аерація води та її перемішування. Крім того, компресор для акваріума виконує ряд інших корисних функцій. Якщо ви вирішили зробити собі акваріум, то вам без компресора не обійтися. Ви можете купити його в будь-якому зоомагазині. Але у покупних компресорів є один істотний недолік: вони створюють багато шуму. Ви можете придбати безшумний компресор для акваріума. але він коштує дорожче звичайного. Але не варто зневірятися, адже компресор для акваріума можна зібрати і самому. Зараз ми з вами побачимо, як можна зібрати тихий вібраційний компресор. який дозволить забезпечити киснем кілька акваріумів.

Даний прилад включає в себе три основних складових: помпу, механізм передачі і електричний двигун.

Принцип дії цього компресора наступний: маховик (7) посаджений на вал електродвигуна (9). Збоку маховика за допомогою двох гвинтів прикріплена пластина (6) з віссю в середині. Цей механізм є вузлом ексцентрикової передачі. Завдяки двом прорізам пластина може переміщатися і міняти ексцентриситет. На її осі знаходиться кульковий підшипник і втулка (5). Шток (3), у свою чергу, прикріплюється до втулки завдяки нарізному отвору. Муфта (4) призначена для регулювання довжини штока. Діафрагма встановлюється на кінець того ж штока. Для надійності вона закріплена гайками і тарілчастими шайбами ​​(2). Механізм помпи ми можемо розглянути на третьому малюнку. За допомогою клею 88 або БФ-2 язички клапанів (2) кріпляться всередині корпусу (1). Діафрагма, яка закріплена на штоку (3), притискається до корпусу за допомогою гайки (5) і прокладки (4). Діафрагма прогинається через зворотно-поступальних рухів штока, тому обсяг повітря в помпі змінюється. Рух повітря через неї на малюнку показано за допомогою стрілок. Продуктивність саморобного компресора можна регулювати, змінюючи ексцентриситет пластини (6). Роботу всього механізму забезпечить двигун з потужністю від 50 Вт При цьому частота обертання його вала не повинна складати більше 900 оборотів в хвилину, інакше виникне необхідність зробити знижувальну передачу.

Деталі помпи, втулки і маховик виготовляються з дюралю на токарному верстаті. Діафрагма виготовляється з міліметрового листа гуми. Тарілчасті шайби вибивають молотком на ковадлі з дюралевих шайб. Ось ми і зробили компресор для акваріума своїми руками.

Вийшов високопродуктивний, безшумний і дешевий прилад. Залишилося тільки встановити його, як це показано на першому малюнку, і використовувати довгі роки.

GD Star Rating

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × 2 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.