Незалежно від того, тримайте ви ціле господарство або тільки одного вихованця, вам слід піклуватися про її здоров’я. Важливу роль у підтримці здоров’я, швидкого приросту і гарного настрою тварин відіграє правильне повноцінне харчування. Кролики повинні отримувати з їжею всі необхідні вітаміни і мікроелементи.

Також необхідно пам’ятати про те, що потреби організму молодняку ​​відрізняються від потреб годуючих самок, різні корми по-різному впливають на приріст маси або стан хутра. У створенні різноманітної дієти допоможе комбікорм для кроликів.

Зміст:

Що таке комбікорм і з чим його їдять?

Комбікормом називають суміш різного рослинної сировини, з високим вмістом вітамінів і мікроелементів, клітковини і рослинного білка, яку використовують для годівлі різних видів домашніх тварин. Його готують, подрібнюючи різні інгредієнти, змішуючи і пресуючи їх. Отримана маса продавлюється через гранулятор з відповідним розміром осередки. Тому його також називають гранульованим кормом.

Склад комбікорму для кроликів

Гранульований комбікорм для кроликів

Зрозуміло, що корм для маленьких пухнастих звірят відрізняється за складом від корму для великої рогатої худоби. Зазвичай в комбікорм для кроликів входить зерно, макуха, висівки, трав’яна мука. Також він містить харчову сіль і крейду для задоволення потреби тварин в кальції.

Різниться комбікорм і по групах тварин, на яких він орієнтований. Це можуть бути м’ясні та хутрові породи, молодняк, дорослі особини, вагітні та самки. Потреби всіх цих груп у харчуванні незначно розрізняються. Тому виробники пропонують комбікорм окремо для кожної групи. Зазвичай склад корму не змінюється, змінюється процентне співвідношення інгредієнтів. Також трохи відрізнятися можуть корму за сезонами року.

Комбікорм для кроликів своїми руками

Можна виготовити комбікорм для кроликів і самостійно. Для подрібнення і змішування продуктів використовують м’ясорубку і міксер, можна скористатися і дрилем (як змішують розчин цементу). А ось для приготування гранул потрібно спеціальний комбікормової гранулятор. Він має набір різних насадок для виготовлення гранул різного розміру.

Відео &# 8211; приготування корму для кроликів самостійно:

Найчастіше містить ячмінь, кукурудзу, макуху соняшнику, пшеничні висівки і сіно або трав’яне борошно (свіжу траву по сезону). Зернова складова корму дозволяє наситити організм всіма необхідними речовинами, особливо важливо включати до складу корму кукурудзу, оскільки саме в ній знаходиться основний запас вітамінів. А трав’яна мука являє собою необхідну для нормальної роботи ШКТ клітковину, кількість якої в кормі повинно бути не менше 35%. Недолік клітковини в їжі викликає у кроликів серйозні проблеми з травленням і може навіть призвести до загибелі тварини.

Рецепти комбікорми для кроликів

Для збільшення натисніть на картинку.

Один з простих, але добре зарекомендували себе рецептів:

  • 35% сіна або трав’яного борошна;
  • 25% ячменю;
  • 20% соняшникової макухи;
  • 15% кукурудзи;
  • 5% пшеничних висівок.

При регулярному вживанні корму, приготовленого за даним рецептом можна домогтися стабільного приросту маси приблизно по 1 кг на місяць.

Даний склад може трохи змінюватися в залежності від сезону. Так, взимку до складу комбікорму входить трав’яна мука або сіно, а влітку можна використовувати свіжоскошену траву. Однак слід зазначити, що свіжоскошена трава, через потрапляння в неї отруйної трави або роси, сама по собі може стати смертельно небезпечною для вихованця, що практично виключено при використанні трав’яного борошна.

Зимовий варіант цього рецепта трохи змінений, оскільки в цей період кролики зазвичай відчувають нестачу вітамінів і мінералів. Цю прогалину заповнюється збільшенням в кормі частки зернових за рахунок макухи. Отже, зимовий рецепт:

  • 35% сіна або трав’яного борошна;
  • 30% ячменю;
  • 20% кукурудзи;
  • 15% пшеничних висівок.

Слід зазначити, що середньодобове споживання гранульованого корму становить близько 80-110 грам на одну тварину.

Який комбікорм для кроликів краще купувати

Який купити комбікорм для кроликів? Ближче до ідеалу наступні компоненти. Натисніть по картинці для збільшення

Сьогодні на ринку багато виробників пропонують цілі лінії різних гранульованих кормів. Провідним у світі виробником вважається компанія «Каргілл», яка була заснована ще в 1884 році і на сьогоднішній день представляє свою продукцію в 25 країнах світу.

Купуючи комбікорм промислового виробництва, вибирайте корми перевіреного виробника, так ви будете впевнені в якості сировини і дотриманні технології виробництва. Також корм слід вибирати залежно від мети вирощування тварин (м’ясо або хутро), вікової групи, пори року. Отримати конкретну інформацію про те чи іншому вигляді корму ви можете у виробника.

У висновку слід зазначити, що використання комбікормів в кролівництві є пріоритетним, тому що несе в собі цілий ряд переваг. По-перше, використання гранульованого корму дозволяє зберегти здоров’я і чисельність популяції, прискорює час вирощування. По-друге, дає можливість підібрати для кожної групи тварин оптимальний баланс вітамінів і мікроелементів в залежності від їх потреб. І, по-третє, використання комбінованих кормів полегшує процес догляду за тваринами.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

8 + тринадцать =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.