Акваріум будь розміру і якості можна купити практично в будь-якому зоомагазині. Але є причини, за якими виготовленням акваріума доводиться займатися самостійно. Наприклад, не знайшлося потрібного розміру, або не влаштовує ціна.

Насамперед, потрібно визначитися з розмірами майбутнього акваріума і підготувати всі необхідні матеріали. Знадобляться скла, склоріз, клей (силіконовий герметик), наждачний камінь, розчинник і ніж.

Скло краще вибирати вітринне — його можна придбати в кожній скляній майстерні. При покупці необхідно перевірити, щоб на поверхні скла не було подряпин або вкраплень.

Коли всі матеріали приготовані, можна починати виготовлення акваріума своїми руками. Для початку потрібно розкроїти скло на пластини заданого розміру.

При розкроюванні необхідно враховувати, що довжина стекол готового акваріума буде менше довжини окремих пластин, оскільки приблизно по 10 мм з кожного боку піде на освіту шва.

Краї розрізаних пластин потрібно ретельно обробити наждаковим каменем. Щоб уникнути розсіювання дрібних частинок скла, край пластини можна змочувати водою, а щоб не порізатися, працювати краще в захисних рукавичках. Після закінчення обробки краю стекол ретельно витираються від пилових частинок, обробляються знежирюючим розчином і відставляють на кілька годин на просушування. Після всіх підготовчих робіт можна безпосередньо перейти до склейки стекол, і скоро ви будете знати абсолютно все про те, як зробити своїми руками акваріум.

Найбільш популярним способом склеювання акваріумів є той, при якому спочатку склеюються стінки, а потім вклеюється дно.

Для склеювання стінок герметик рівномірно намазується на торець скла: наносити його зручніше з медичного шприца, при цьому смужка клею буде тонкою і акуратною. При з’єднанні країв стекол важливо простежити, щоб між ними не було проміжків і скосів. Коли всі бічні стінки склеєні, можна приступати до приклеювання дна. Скляний каркас встановлюється вертикально і сильно притискається до дна, що забезпечує надійне скріплення.

Клей у швах акваріума просохне за добу. Після цього виріб наповнюється водою і перевіряється на герметичність. Якщо акваріум витримав перевірку на міцність, то можна приступити до завершального етапу роботи — видаленню ножем надлишків засохлого силікону на швах.

Як виявилося, зробити акваріум самостійно не дуже складно — важливо не поспішати і робити все дуже акуратно.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

16 − 15 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.