Літнє сонце доставляє масу задоволення всім дачникам (особливо тим, кому не пощастило відправитися в теплу пору року до моря), проте іноді його палючі промені припадають зовсім недоречно: вони проганяють опівдні дітей з ігрового майданчика, розжарюють автомобілі і псують все задоволення від обіду на свіжому повітрі. Саме тому, коли власники ділянки закінчують облаштовувати всередині і зовні свій дачний будиночок, вони починають замислюватися, як захистити частина прилеглої до нього території від жаркого сонця.

Найчастіше єдине рішення цього завдання полягає в тому, щоб спорудити в потрібних місцях різні навіси, намети і козирки (або купити їх — благо, для дачі зараз продаються будь-які конструкції), які як не можна краще вкривають від сонячних променів. Літній освіжаючий злива теж не стане радісною подією, якщо вода потрапить на сухі дрова або садову техніку — тому і тут навіси і намети принесуть безперечну користь своїм господарям.

Захистити літню кухню і господарський інвентар від проливних дощів допоможе такий матюкав як стільниковий полікарбонат. Навіси з полікарбонату для дачі можуть бути різних кольорів, вони не блокують повністю світло (в наших широтах це, скоріше, плюс), та й ціна на них порівняно не висока. До того ж монтується даний матеріал дуже легко, міцність у нього вище всяких похвал (він в 250 разів міцніше скла, стійкий до хімікатів і до перепадів температур), а що стосується дизайну, то даху можна зробити у вигляді арки — виходять «повітряні» козирки і навіси, які не зіпсують своїм виглядом ніякої ландшафт.

Ще одне місце, де знадобляться навіси з полікарбонату для дачі — басейн (якщо такий, звичайно, мається на ділянці) — під таким дахом можна перебувати під сонцем скільки завгодно, не боячись згоріти, а купатися можна і в дощ. При бажанні з полікарбонату також можна зробити цілий павільйон (корисна, хоча і дорога, конструкція, що вкриває басейн від сміття, комах і вітру) — він дозволить плавати навіть на початку осені.

Тенти, навіси і козирки можуть бути не тільки полікарбонатні — фірми, що виробляють продукцію для дачі, пропонують і інші варіанти захисту від сонця і дощу. Наприклад, мобільні садові намети з поліестеру і вінілу (їх можна порівняно швидко і легко встановити в будь-якому місці саду і вже через деякий час насолоджуватися там сніданком), або різні тенти і навіси з щільної акрилової тканини, які розміщуються в певному місці раз і назавжди.

Взагалі матеріали, з яких відбувається виготовлення навісів, — окрема тема для розмови: виробники витрачають на їх розробку чимало сил, часу і грошей. Так, навіси для автомобілів на дачі можуть бути з тканини на основі скловолокна — вона майже не провисає під власною вагою (а, значить, чудово підходить для об’ємних конструкцій). Також деякі козирки і навіси робляться із спеціального сітчастого екранізує матеріалу — він не пропускає ультрафіолет і добре закриває від сторонніх поглядів, проте абсолютно не перешкоджає огляду зсередини (втім, для дачі така тканина навряд чи знадобитися, хіба що для оформлення вікон, що виходять на вулицю) .

Чи варто купувати готовий навіс або намет або ж найкраще витратити якийсь час і зробити укриття від дощу і сонця на своїй садовій ділянці самостійно? Однозначної відповіді на це запитання немає: вироби промислового виробництва часто дуже красиві, для їх створення використовуються не тільки сучасні матеріали, а й механізми, що полегшують їх використання (наприклад, електричний привід на радіоуправлінні, дощові датчики і датчики ультрафіолетового випромінювання) — такі навіси для дачі своїми руками створити практично неможливо.

Однак у всіх цих покупних вінілових альтанок і козирків Тобто, по суті, два суттєвих недоліки: по-перше, це ціна (продумані, безпечні і довгоживучі конструкції хороших фірм аж ніяк недешеві, а недорогі, але зібрані абияк вироби деяких вітчизняних виробників можуть звалитися від найменшого вітерця), а по-друге — не завжди відповідний дизайн (навіть виготовлення навісів під замовлення не є гарантією того, що вони будуть ідеально вписуватися в навколишній їх ландшафт). Тому простий навіс для машини на дачі можна зробити і своїми руками з підходящих і доступних матеріалів: дерев’яних дощок, плетених вербових прутів (правда, він дощу такий дах не врятує, проте тінь під нею буде забезпечена), бамбукових циновок, а також вже згадуваного вище полікарбонату.

Що потрібно в першу чергу передбачити господарям, якщо вони планують зробити навіси для дачі своїми руками? Перш за все, варто визначитися з матеріалом, з якого він буде будуватися: каркас повинен бути міцним і стійким до атмосферних опадів, дах також повинна бути здатна виконувати всі покладені на неї функції. Бажаючим натягнути тент з тканини, доведеться продумати не тільки його склад, а й спосіб кріплення і ухил — при неправильному розташуванні матеріал може провиснути і розтягнутися під вагою води під час дощу або порватися від сильного вітру. До речі, до стіни будівлі тенти кріплять часто на гачки, з’єднані з анкерними болтами.

Навіси з дощок, полікарбонату та інших подібних матеріалів також роблять під невеликим нахилом, щоб вода стікала в потрібну сторону.

Бувають випадки, коли на ділянці не хочеться штучно створювати захист від сонця: здається, що будь-які будова не будуть органічно виглядати в саду. Як зробити навіс на дачі в цьому випадку — адже тінь все одно необхідна жарким літом? У такій ситуації, щоб знайти захист від сонячних променів, можна закликати на допомогу природу: легкий, ледь помітний каркас (підійдуть металеві стовпи і дріт) обсаджують виноградом небудь іншим кучерявим рослиною і через кілька років отримують прекрасний природний навіс з виноградної лози. У такій альтанці обід перетвориться на справжнє задоволення, а дитячі ігри стануть безпечні в будь-який час дня.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 − 19 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.