Як зробити квіти з тканини своїми руками

Каталог квітів / назви кольорів за алфавітом

Квіти, квіти, квіти … Ну яка ж жінка не любить квіти. Навіть якщо ми з якихось причин не любимо приймати в подарунок букети. то все одно байдужими до квітам не залишаємося. Нам подобаються зображення квітів на картинах і фотографіях, ми підсвідомо вибираємо речі з малюнком у квіточку, ми купуємо прикраси у вигляді квітів. До речі, про прикраси. Ви, звичайно, знаєте, що квіти з тканини можна зробити своїми руками. А спробувати не бажаєте?

Технік виготовлення текстильних квітів неймовірно багато. Природно, що всі їх неможливо не тільки освоїти, але навіть запам’ятати. Та й самі квіти з тканини виходять настільки різними, що обов’язково комусь із нас так сподобаються. Але ми не будемо ускладнювати собі завдання і знайомитися з усіма техніками і способами виготовлення квітів з тканини. Ми з вами ні багато ні мало замахнемся на королеву квітів! Ми спробуємо зробити троянди з тканини своїми руками. Отже, почнемо …

Ситцеві троянди

Хто сказав, що ситець — матеріал занадто простенький для таких вишуканих квітів як троянди. Нічого подібного. Навіть ситцеві троянди все одно залишаються трояндами. А робити ми їх будемо у вигляді розпатланою розетки способом, що не вимагає шиття. Заманливо? Тоді робимо ситцевий квітка і готуємо для цього:

 • набивної ситець із дрібним малюнком,
 • клапоть фетру,
 • праска,
 • картон,
 • ножиці,
 • гарячий клей,
 • шпильки.

Розкладаємо тканину на столі і робимо надріз по частковій нитки на відстані п’яти сантиметрів від краю полотна. Робимо другий надріз, відступивши від першого ще на два з половиною сантиметри. Тепер різким ривком відриваємо спочатку смужку по першому надрізу, а потім ще одну ситцеве смугу по другому надрізу. Ось з цієї другої смужки ситцю з двома разлохмаченние краями ми і будемо робити троянди. Ширина смуги, як ви вже зрозуміли, дорівнює двом з половиною сантиметрам, а її довжина ширині відрізу ситцю (ста двадцяти сантиметрам).

Крайку з коротких країв ситцевої смужки обрізаємо і розрізаємо смугу на дві деталі довжиною по шістдесят сантиметрів. З кожної такої смужки у нас вийде одна трояндочка. Тепер робимо першу троянду. Беремо одну смугу тканини і складаємо її навпіл уздовж по всій довжині і загладжуємо згин гарячою праскою. Далі необхідно зробити картонну смужку завдовжки тридцять сантиметрів і шириною майже два (1,75) сантиметри.

Беремо картонну смужку і прикладаємо до неї смугу із ситцю, поєднавши верхні короткі краю обох смуг. Притримуючи руками обидві смуги, приколює ситець до картону за допомогою швейної шпильки і починаємо обертати тканину навколо картонної деталі. Витки накладаємо щільно, під кутом сорок п’ять градусів. Після цього закріплюємо другий кінець ситцевій смуги шпилькою і пропрасовуємо в режимі відпарювання обгорнутий в ситець картон. Чекаємо, коли тканина повністю висохне, і акуратно витягаємо картонну смужку, зберігаючи форму заутюженнимі складок. Тепер ще раз прасуємо заготовку для троянди, тільки тепер уже без картону.

Беремо звичайний олівець, прикладаємо його до кінця смужки, розташувавши впоперек неї, і накручуємо тканинну заготовку на олівець, формуючи квітку. Накручуємо не туго. Тепер виймаємо олівець, дістаємо внутрішній краєчок вийшла розетки і повертаємо його до центру. Зовнішній край приколює шпилькою в нижній стороні трояндочки. Гарячою праскою швиденько пропрасовуємо наш квіточку зверху.

Далі потрібно зробити наступне. Беремо фетровий клапоть, капаємо на нього плямочка клею, розмір якого повинен бути трохи менше діаметра нашої ситцевої трояндочки. Приклеюємо квітка, виймаємо шпильку, Придавлюємо трояндочку долонею. Коли клей охолоне, ще раз запрасовують квітка в режимі відпарювання. Коли квітка охолоне, вирізаємо його разом з фетром по контуру клейового плями.

Ось так своїми руками ми зробили стильне декоративна прикраса у вигляді текстильної трояндочки. З таких розеточек можна зібрати цілий букет і зробити брошку, можна використовувати їх для декорування суконь, блузок, сумок і капелюшків. Такі трояндочки стануть відмінним доповненням для одягу та домашнього текстилю в стилі печворк, для кухонних аксесуарів і м’яких іграшок, зшитих своїми руками.

Троянди з тканини для весільного букета

Сьогодні весільні букети стали об’єктом не тільки флористики . але і рукоділля. А вся справа в тому, що хенд мейд настільки модний, що навіть для весільних букетів багато хто воліє використовувати не живі квіти, а штучні, але ручної роботи. І, між іншим, такі квіти запросто можна зробити своїми руками. А якщо їх змайструвати з тієї ж тканини, що весільну сукню, то наречена буде виглядати особливо стильно. Щоб виготовити троянди для весільного букета нам знадобиться:

 • відріз відповідної за якістю і кольором тканини для троянд;
 • тканину такого ж кольору або яка-небудь інша для нижньої частини букета і листя;
 • пінопластовий конус для заснування букета;
 • мереживо і тасьма для декорування букета;
 • флізелін;
 • шпильки;
 • клейовий пістолет;
 • швейні приналежності.

Спочатку своїми власними руками робимо троянди для букета, окремо виготовляючи кожну квітку. Для цього нарізаємо з тканини три смужки довжиною сім сантиметрів і шириною п’ятдесят. Беремо одну заготовку і складаємо її вздовж по все довжині лицьовою стороною назовні. За подвійним обрізаному краю прокладаємо широкі стежки вручну або на швейній машинці при слабкому натягу нитки. Збираємо заготовку складочками, потягнувши нитку, і закріплюємо її. Тепер починаємо загортати заготовку, формуючи квітку троянди і одночасно фіксуючи витки подвійним стібком. Таким же чином робимо ще вісім трояндочок.

Тепер потрібно зробити листя. Спочатку робимо паперову викрійку листочків потрібного розміру і форми. Два-три листки робимо великого розміру і приблизно стільки ж листочків трохи менше. Переводимо викрійку на флізелін з урахуванням припусків і приутюживают його до тканини, яку ми приготували для листя, і вирізаємо. Для кожного листочка робимо дві заготовки однакового розміру.

Тепер складаємо заготовки попарно лицьовими сторонам і прострочуємо по контуру, залишивши непрошитий кілька сантиметрів з нижнього краю листочка. Вивертаємо листик навиворіт, розгладжуємо праскою шви і зашиваємо залишений отвір руками.

Тепер обертаємо тканиною пінопластовий конус і закріплюємо її спочатку шпильками, а потім міцними маленькими стібками. Залишилося прикрасити конус трояндами. Спочатку приблизно прикидаємо, як краще розмістити трояндочки в букеті, а вже потім садимо їх на клей. Тепер по колу верхньої частини букета прикріплюємо листя так, щоб вгорі конуса вони розходилися в сторони як розкриті долоні, а внизу щільно прилягали до основи букета.

Останній штрих — декорування букета, зробленого своїми руками. Ось для цього ми і використовуємо тасьму і мережива. Прикрашаємо букет у відповідності зі своїми уявленнями про те, як саме це має виглядати.

Ось так просто, а головне, по-різному можна зробити квітку троянди своїми руками. Кожна квітка гарний по-своєму, і кожна ідея заслуговує на увагу. А ще можна зробити троянди з органзи або з шифону, з атласних або капронових стрічок. Але ці ідеї вже досить відомі, а те, що запропонували вам ми, — вже з нових трендів хенд мейд. У природі троянда вважається найскладнішим квіткою, а от зробити її своїми руками з тканини, виявляється, простіше, ніж багато інших квітів. Так що не бійтеся фантазувати і ділитися своїми ідеями з іншими. Удачі! Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семь + 11 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.