У багатьох господарів кішок перспектива робити уколи своєму вихованцеві викликає тихий жах. Схопити улюблене істота, знерухомити його, та ще увіткнути в плоть голку здається просто звірством. При цьому власники часто переживають і за себе коханих, адже яким би ніжним ні улюбленець, в такій ситуації, він може і вчепитися. Як же зробити укол з мінімальними проблемами для обох?

Для початку потрібно змиритися з думкою, що зробити укол кішці необхідно для її ж блага, і, стало бути, відкинути всі думки про те, як це жахливо і болісно. Наступним кроком має бути подолання власних страхів і нервозності. Якщо ви будете переживати, то тварина відразу відчує це вже на стадії вашого бігу за ним по квартирі. Але спочатку слід підготувати місце, де ви будете робити укол кішці, ковдра, в яке, можливо, буде потрібно закутати вихованця, і шприц з ліками. Тільки після цього слід взяти тварину на руки.

Як правило, лікарі, прописуючи ін’єкції, відразу радять найбільш підходящі шприци. Якщо ж ваш доктор нічого такого не рекомендував, то краще всього зробити вибір на користь інсулінових. Голки в них дуже тонкі і короткі, тому не заподіють сильного болю вашому улюбленцю. У залежності від препарату інсуліновий шприц потрібно вибирати зі знімною або упаяною голкою. Якщо ліки має маслянисту основу, то краще вибрати зі знімною, так рідина простіше набирати в шприц. Якщо ж у препараті не міститься гліцерину, то можна купити з голкою невіддільною від шприца.

Дуже важливо пам’ятати, що ліки повинні бути теплим. Якщо ви вийняли ампулу з холодильника, то обов’язково прогрійте її в долоні. Холодний препарат робить укол дуже болючим, а стало бути, і опір ви отримаєте неабияку. Важливо також не забути до уколу, випустити з шприца з ліками бульбашка повітря.

Підшкірна ін’єкція

Підшкірний укол робиться в холку – в місце між лопатками. Там м’язи тваринного дуже активні, і шкіра не сильно прилягає до них. При цьому вкрай важливо правильно розташувати тварина. Незважаючи на те, що це практично безболісний укол, все одно відчуття можуть не сподобатися вихованцеві, і він почне вириватися. Тому саме неправильне класти кішку собі на коліна, вона може сильно відштовхнутися від ваших ніг і подряпати їх.

Найкраще залучити кого-небудь для допомоги. Удвох поставте тварина на стіл або диван, і трохи притисніть його до поверхні. Далі підніміть шкіру на холці і в утворився кишеню майже паралельно спині введіть голку. Переконавшись, що ні проткнули складку наскрізь, нерізким рухом вводите препарат. Як швидко потрібно це робити залежить від виду кошти. Краще про це чразу поцікавитися у лікаря. Після введення, голку потрібно акуратно, але стрімко вийняти, притиснувши до місця шматочок вати. Обов’язково переконайтеся, що шерсть в місці уколу не мокрою. Якщо це все-таки так, значить ви недостатньо глибоко ввели голку, і ліки просто вилилося. Робити повторний укол в цій ситуації не варто, інакше ви ризикуєте дати тварині більше ліків, ніж потрібно. Крім того він все одно злиже те, що вилилося на шерсть. Просто наступного разу майте на увазі, що голку треба вводити глибше.

Внутрішньом’язова ін’єкція

У цьому випадку варто знову ж залучити когось для допомоги, оскільки цей укол вже більш болючий. Кішку потрібно покладе на бік, а в разі якщо ваш вихованець досить активний або агресивний накрити ковдрою, залишивши стирчать тільки задні лапи. Внутрішньом’язовий укол вводиться в найбільш велику м’яз кішки – це стегно, місце між колінним і тазостегнових суглобах. При такому уколі висока ймовірність потрапити в кістку, тому колоти потрібно в самий "м’ясисте" місце ззаду. Слід гарненько промацати м’яз, обхопивши її так, щоб великий палець упирався в кістку з одою боку, а чотири інших пальця відчували б її з іншого боку. Так ви відчуєте, хто м’яз як би відділяється від кістки, і вже точно не потрапите в неї голкою. Ще одна небезпека – потрапляння голки в велика судина. Якщо при її введенні потекла кров, негайно вийміть шприц, прикладіть вату до місця кровотечі, а потім коліті в інше місце.

Вводити голку потрібно досить різким, але несильним рухом, так як ніби ви кидаєте дротик. Глибина повинна бути близько 1-2 см. При цьому, якщо кіт дуже сильно напружений, то голка може просто не увійти в плоть, буквально відскакуючи від неї. Для того, щоб розслабити вихованця, потрібно акуратно поплескати його по попі Кот при цьому трохи розслабить задні лапи. Введення ліків має бути трохи довше, ніж при підшкірному уколі.

Внутрішньовенна ін’єкція

Цей вид уколу ми настійно рекомендуємо робити тільки у ветеринарній клініці або в тому випадку, якщо ви вже мали досвід проведення таких процедур у присутності професіонала. Самостійно підготувати тварину до такої ін’єкції, потрапити голкою у вену і все зробити правильно без підготовки у вас просто не вийде.

Самостійно зробити таку ін’єкцію можна і в тому випадку, якщо ветеринарний лікар попередньо встановив катетер в лапу вашого хвостатого. При таких уколах потрібно дуже ретельно вивчити інструкцію із застосування, правильно ввести ліки у вену (крапельно, струминно). Коротше кажучи, вивчити питання вкрай ретельно!

Після будь ін’єкції потрібно трохи промассіровать місце уколу, щоб ліки швидше розсмокталося. Від деяких препаратів може утворитися шишка, тобто инфильтра. Хвилюватися не варто, швидше за все, вона скоро розсмокчеться, однак постежити за її станом слід. Якщо шишка не стає м’якою тривалий час, то варто звернутися до лікаря. В іншому випадку, така освіта може переродитися в пухлину.

Пристосувавшись і навчившись робити уколи кішці з мінімальним травматизмом і болем, ви зможете не тільки ставити ін’єкції без допомоги ветеринарного лікаря, а й давати вихованцеві вітаміни у формі ін’єкцій, що набагато ефективніше і простіше, ніж змушувати його заковтувати таблетки або порошок. А найголовніше, ваш вихованець набагато спокійніше сприйме укол, зроблений вами, ніж сторонньою людиною. До речі не забудьте похвалити і приголубити котика після пережитого!

Кішки. Здоров’я

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четырнадцать − пять =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.