Як часто губляться домашні улюбленці! Скільки переживань пов’язано з такими втратами. Сьогодні ми поговоримо про те, як регулюються цивільним законодавством відносини, пов’язані з знайда. Отже, ситуація: ви йдете по місту і раптом в жвавому місці бачите гарненьку доглянуту собачку, явно втратила господаря. Собачка кидається з боку в бік, заглядає в очі перехожим, виляє хвостом людям, що звернув на неї увагу.

Далі стандартний варіант вашої поведінки такий: ви проходите мимо, можливо, озирнувшись наостанок. Але якщо ви давно мріяли про кімнатній собачці і загублена бідолаха торкнула ваше серце, то це прекрасний шанс перетворити свою мрію в реальність і заодно допомогти живій істоті. Загалом, ви наважуєтеся, і собачка через деякий час вже сидить на вашій кухні, віддано дивлячись вам в очі. Що в подібній ситуації вам слід знати. По-перше, знайдена собака не стає вашою власністю відразу після того, як ви привели її додому і нагодували. По-друге, відповідно до п.1 ст.230 Цивільного кодексу Російської Федерації, якщо ви не знаєте, хто господар знайденої вами собаки, ви повинні протягом трьох днів з моменту затримання заявити про знахідку міліції або до органу місцевого самоврядування, які , в свою чергу, повинні вжити заходів до розшуку власника. По-третє, поки "органи" шукають господаря, ви несете відповідальність за загибель і "порчу" собаки. Якщо ваша вина в цьому буде доведена, то з вас надалі можуть стягнути вартість тварини (п.З ст.230 ЦК). На практиці виходить так: ви приходите у відділення міліції за місцем проживання та заявляєте про знахідку. Далі вам кажуть, що у міліції і без ваших божевільних заяв роботи вистачає, що навіть людей, які загубилися не всіх знаходять, а ви з собакою. Загалом, ви переконуєтеся, що ніхто господаря собачки шукати не буде. Але якщо ваша заява про знахідку у відповідному органі все-таки прийняли і зареєстрували, знайте, що ви не витратили час даремно. Справа в тому, що саме з моменту реєстрації такої заяви, починається відлік часу по ст.231 ГК. Якщо протягом шести місяців з моменту реєстрації вашої заяви про знахідку власник собачки не буде виявлений або сам раптом не з’явиться, то ви офіційно придбаєте право власності на дану собаку. Тобто, через півроку вона стає вашою Але припустимо, що через три місяці після того, як собачка виявилася у вашому будинку і ви заявили про неї в міліцію або в орган місцевого самоврядування, об’явився її колишній господар. Припустимо, він надав вам переконливі докази того, що це дійсно його собака (документи про походження, фотографії), та й собачка зраділа зустрічі. У цьому випадку вам доведеться повернути собачку власнику, так як шестимісячний термін її перебування у вас ще не минув, і колишній власник за законом може її забрати. Однак відповідно до ст. 232 ГК ви маєте право на відшкодування вам витрат, пов’язаних з утриманням собаки, а також на винагороду за знахідку в розмірі 20% від її вартості. При цьому слід знати, що витрати на утримання слід підтверджувати документально, а винагорода виплачується лише в тому випадку, якщо ви свого часу заявили про знахідку й намагалися її приховати (ч.2 п.2 ст.229 ЦК). Що стосується вартості собачки, то вам доведеться визначати її за угодою з власником.

Якщо ж колишній власник собаки знайшовся після закінчення шести місяців — скажімо, через рік, то ви маєте повне право собаку йому не повертати. Закон буде на вашому боці, за винятком випадку, коли колишньому власнику вдасться довести, що ви жорстоко поводилися з його собакою.

З усього вищесказаного можна зробити наступні висновки:

1. Підібравши на вулиці бездомну собачку, обов’язково повідомте про свою знахідку в найближче відділення міліції або орган місцевого самоврядування.

2. Досягніть того, щоб ваше заяву прийняли і зареєстрували належним чином.

3. Протягом перших шести місяців збирайте всі касові чеки та квитанції про матеріальні витрати на утримання собачки із зоомагазинів, ветеринарних клінік і т.п. установ. Якщо ви давали оголошення в друковані органи про свою знахідку, не забудьте зберегти квитанції і звідти.

4. Якщо власник виявиться протягом шести місяців після реєстрації вашої заяви про знахідку, крім пред’явлення йому оберемка різних квитанцій, не забудьте заявити ще і про ваш законному праві на винагороду.

Не становить труднощів зробити і зворотні висновки, на той випадок, якщо хтось підібрав втрачену вами собаку. Якщо новий господар знахідку вчасно не "зареєстрував", То ви, за умови збереження до вас прихильності з боку собаки, вправі вимагати повернути її вам і через рік і через два.

І наостанок один повчальна історія з життя, яку автору цих рядків розповіла велика любителька собак, власник трьох прекрасних представників собачого племені, одна з найсильніших в Росії спортсменок- аджілітісток, яка знає толк в змісті і дресируванню тварин.

Кілька років тому героїня нашої розповіді поїхала на змагання з аджилити з одним зі своїх вихованців, залишивши на піклування чоловіка німецьку вівчарку. Собака була добре вихована, ніколи не тікала і взагалі не мала звички відходити від господарів далі, ніж на 10-15 метрів. Однак у той день, коли господині не було в місті, вівчарка несподівано пропала. Незважаючи на те, що справа відбувалася в Москві — величезному мегаполісі — собака знайшлася на наступний день. Як, запитаєте Ви? По телефону! Просто господарі не покладалися на наш російський "авось", А завбачливо написали на нашийнику собаки номер свого домашнього телефону, що їх і врятувало. І досі на нашийниках всіх їх чудово видресируваних вихованців красуються акуратні металеві таблички з номером телефону і кодом міста Робіть висновки

Або читайте here.

Також цiкаво

  • Як відкрити розплідник для собак або кішок

    Як відкрити свій розплідник Якщо ви любите тварин і відчуваєте, що вашої любові набагато більше, ніж може знадобитися одному собаці або кішці, подумайте про відкриття власного розплідника. Розвед…

  • Як навчити собаку виконувати команду — помри

    Після того, як тварина пройде курс навчання основним командам, можна буде навчити її і більш складним трюкам, які вимагають початкової підготовки і хорошою витримки. Якщо з’явилося бажання навчит…

  • Підвищення температури тіла у собаки

    Юнкіна Анастасия Александровна лікар терапевт Про підвищення температури тіла у тварин можна судити тільки за показаннями термометра. Тому кожен власник повинен вміти вимірювати температуру тіла…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пятнадцать + пять =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.