Обігрівальні прилади є елементами практично будь-якої опалювальної системи. Виняток становить, мабуть, тільки «тепла підлога». Деякі з таких приладів не потребують ніякого декоруванні, наприклад — інфрачервоні стельові панелі, деякі, завдяки дизайнерським хитрощів, мають цілком стильний вигляд. Але в більшості своїй, власник квартири або будинку має справу з радіаторами: секційними, панельними, трубчастими так далі.

Оформлення або опалення

При установці батарей передбачається дотримання певних правил для того, щоб не знизити ККД приладу, через неправильне розміщення. Правила ці загальновідомі: відстань до підвіконня має бути не менше 10 см, перед апаратом не повинні розміщуватися предмети меблів і так далі. Всі ці рекомендації, по суті, зводяться до одного: перед і над приладом не повинно бути перешкод, блокуючих як потоки теплого повітря, так і теплове випромінювання.

Очевидно, що спроби заховати некрасиву батарею за ширмою, шторами або диваном негативно позначаться на обігріві приміщення, і в підсумку підвищать витрати на опалення. Так само очевидно, що ефективність обігріву важливіше, ніж гарний дизайн.

Виділяють два основні групи прийомів, що дозволяють задекорувати опалювачі.

Колірні прийоми

Засновані на застосуванні якої-небудь форми фарбування, розписи, нанесенні аплікацій і так далі. Загальним їх перевагою є збереження ефективності радіатора, так як вони не створюють ніяких перешкод для руху повітря або поширення теплового випромінювання.

 • Фарбування в основний колір — найпростіший спосіб заховати батарею. Поверхня приладу ретельно забарвлюється точно в тон кольору основної стіни. Чим яскравіше її колір, тим простіше задекорувати прилад опалення. Використовувати при цьому слід фарби з маркуванням «для радіаторів», так як пофарбована поверхня повинна витримувати тривале і постійне нагрівання.
 • Фарбування в контрастний — прийом добре спрацьовує в квартирах в стилі техно, арт-модерн, хай-тек і так далі. У цьому випадку навіть форма традиційних опалювачів може бути обіграна і подана в якості декоративної деталі інтер’єру. Звичайна вимога при цьому: колірні контрасти не повинні налічувати більше трьох предметів. На фото — описаний варіант.
 • Розпис — такий спосіб заховати прилад опалення, однаково підходить для стіни з шпалерами, де власне і наявна строкатий малюнок, і для одноколірних поверхонь. Малюнок або підбирається до зображення на стіні, або вибирається довільно, враховуючи якісь яскраві елементи дизайну. Наприклад, якщо на кухні використовуються предмети побуту із зображенням винограду, або стіну прикрашає декоративний набір предметів в тій же стилістиці, то повторення мотиву на приладі опалення у вигляді малюнка буде доречно і оригінально.
 • Аплікація — по суті, це той же самий прийом, але застосовується в тих випадках, коли володіння пензликами є не настільки досконалим, наскільки хотілося б. Та ж операція з розпису виконується за допомогою готових вінілових трафаретів, наклеюються на поверхню батареї.
 • Декупаж — зажадає трохи більше часу. На покриту білою емаллю поверхню приклеюється звичайним ПВА малюнок. Після висихання клею, зображення покривається термостійким лаком. На фото наведено зразок.

Декоративні решітки

Задекорувати прилад опалення можна і більш радикальним чином: заховати його за спеціальним екраном. Слід зазначити, що при цьому обов’язково відбувається тепловтрата. Величина останньої залежить від матеріалу і пристрою екрана.

Прийом рекомендується використовувати при необхідності приховати прилади опалення радіаційного типу. Конвекційні апарати ховати під екрани не можна.

 • Металевий — зазвичай виконується у вигляді сітки, але також може бути виготовлений в більш ажурному варіанті. Форми його цілком традиційні, які-небудь декоративні елементи рекомендується розміщувати на стійках короба, а не на самій сітці, так як, чим сильніше вона захаращена, тим більше тепла втрачається.
 • Дерев’яний — являє собою дерев’яний короб з перфорованими панелями. Чим вище ступінь перфорації, тим менша тепловтрата спостерігається. При виготовленні використовуються самі різні породи дерева — бук, вишня, ротонг, бамбук і так далі. Решітка може бути виконана у вигляді екрану, який закріплюється на верхній частині радіатора. Такий варіант більш мобільний і дозволяє під час опалення квартири зняти грати, а на літній час сховати за нею батарею. На фото демонструється приклад.

Незважаючи на прекрасні якості дерева, слід зазначити, що таке його застосування — не надто вдалий варіант. Дерево погано проводить тепло, зберігаючи його всередині дерев’яної конструкції, і виконувати роль нагрівальної панелі, яку частково бере на себе металевий екран, не може. Якщо перевага віддається дерев’яній решітці, то рекомендується вибрати варіант з кріпленням у верхній частині радіатора.

 • МДФ- короб виконується з деревоволокнистих плит, і володіє тими ж достоїнствами і недоліками, що і дерев’яний. Вартість його помітно нижче.
 • Скляний — рідко застосовуваний спосіб, тому що помітно знижує рівень тепловіддачі. Скляний екран потребує частого і ретельному прибиранню й вельми акуратному зверненні.
 • Пластик — самий бюджетний метод. Використовувати в квартирі не рекомендується, оскільки нагріте пластик не тільки досить швидко деформується, а й виділяє запах. Існує реальна небезпека виділення шкідливих парів. Пожаробезопасность пластикового екрана вельми низька.
 • Кожух — приховати батарею можна за матер’яним кожухом, виконаним, наприклад, своїми руками. Це може бути просто кольорова м’яка тканина — обов’язково натурального походження, синтетична при нагріванні швидко зруйнується. Кожух може бути виконаний у вигляді якоїсь тварини — такий варіант добре виглядає в дитячій. Під час опалення рекомендується його знімати, особливо на ніч, коли рівень нагрів теплоносія знижується.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девять − 5 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.