Якщо Ви зіткнулися з проблемою розведення шиншил, то, в першу чергу, Вам необхідно буде дізнатися, як визначити стать шиншили. Відмінні ознаки шиншил самців і самок найбільш яскраво проявляються до піврічного віку, коли ці гризуни досягають статевої зрілості, хоча їх зростання закінчується тільки в півтора року.

Основні ознаки домашньої шиншили

І самці, і самки шиншили мають ряд характерних рис, які виділяють їх серед інших домашніх вихованців, у тому числі і з загону гризунів.

 • Хутро цих кроликів дуже м’який і шовковистий. Для домашніх умов важливий той факт, що хутро шиншили не має запаху, т.к у звірка немає потових залоз, він завжди чистий і нежирний (сальних залоз у шиншили теж немає). Шиншили не линяють, тому їх можна заводити навіть тим, хто страждає астмою або у кого алергія на хутро тварин.
 • Поведінка шиншил в клітці, як правило, одне з найспокійніших серед всіх приручених людиною звірів. Вони не кусаються, не дряпаються і навіть здатні до навчання і виховання. Шиншили швидко звикають до господаря, але не нудьгують без нього, оскільки вдень зазвичай сплять.
 • Зміст шиншил в домашніх умовах також не складе особливих труднощів: досить погодувати тварину один раз на добу або взагалі видати їй корм на кілька днів і залишити без нагляду. Причому однієї звірка знадобиться не більше 30 г якісного корму на добу. І в таких умови шиншила може прожити до 30 років.

Відмінні ознаки статевої приналежності шиншили

 • Первинні статеві ознаки. Пол шиншили можна визначити відразу після народження шиншиллят, для цього достатньо буде заглянути під хвостик гризуна: у самок там чітко видно два отвори у формі точок, які знаходяться дуже близько один до одного, а у самців вони розташовані на значно більшій відстані.
 • Розмір. Дівчатка будуть більшими хлопчиків свого посліду, а також більш великими будуть дорослі самки, якщо порівнювати їх з дорослими самцями віком понад півтора року.
 • Поведінка. Найбільш яскраво виражені відмінності в поведінці самок і самців в період залицяння. Самка стає активною, відмовляється від корму і навіть розкидає його. Самець у цей час доглядає за нею і при цьому голосно фиркає.

Якщо Вам при покупці все ж не вдалося правильно визначити стать шиншили — не турбуйтеся: для утримання звірка сімейства шиншилових в домашніх умовах статева приналежність особливої ​​ролі не грає: і Ви з однаковим успіхом знайдете собі волохатого друга як у вигляді самочки-шиншили, так і самця .

Або читайте here.

Також цiкаво

 • Як визначити стать черепахи сухопутної

  Поділіться статтею: Власники кішок або собак, даючи своєму вихованцеві ім’я, абсолютно точно знають статеву приналежність свого чотириногого друга. Чого не можна сказати про людей, які утримують…

 • Як визначити стать кошеня в 1, 2 або 3 місяці

  Перед кожним, хто зважився завести домашню тварину, наприклад, кішку, стоїть питання «як визначити стать кошеня?» Якщо в цьому помилитися, можна привести в дім тварину, яка доставить безліч пробл…

 • Потрібно навчитися визначати стать шиншил, щоб правильно формувати пари.

  Як визначити стать шиншили? При створенні пари в першу чергу треба визначити стать шиншили і найголовніше визначити правильно! Ось етапи ваших дій, які допоможуть визначити стать шиншили. Акурат…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × пять =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.