Більшості з нас достатньо важко визначити стать маленького кошеняти, особливо новонародженого, і тому доводиться звертатися до допомоги ветеринарного лікаря або чекати 10-12 тижнів (2-3 місяці) до того, як стать буде очевидний. Сьогодні ми спробуємо навчитися робити це самостійно на більш ранньому етапі. Ця стаття містить всю необхідну інформацію для власника тварини, підкріплена фото для того, щоб дізнатися як відрізнити кота від кішки.

Іноді власники ще на стадії вагітності кішки запитують УЗД спеціаліста: «Коли можна визначити стать кошеня?». На жаль, ветеринар зможе визначити тільки кількість кошенят (і то приблизно), а от підлогу залишиться сюрпризом до самого народження малюків. Цікаво, що професійні брідери можуть відрізнити хлопчика від дівчинки, навіть не розглядав статеві органи. Як дізнатися стать кошеня, що не підглядаючи під хвіст? Досить просто, якщо вивчити стандарт породи і фізіологію кішок: за будовою черепа, мордочки, грудини і навіть стегон.

Але недосвідчений власник навряд чи здатний по настільки невиразним ознаками зрозуміти, як визначити стать кошеня. Куди простіше звернути увагу на явні відмінності кішечок від котиків.

У хлопчаків відразу під анальним отвором знаходиться мошонка — випирає горбок. Під семенникамі є невеликий отвір — крайня плоть, всередині «ховається» статевий член. У дівчаток ніяких горбків, зрозуміло, немає. І майже немає шерсті між вульвой (петлею) і анальним отвором. Вульва розташовується майже впритул до анального отвору і схожа на вертикальну щілинку.

Що можна і що не можна робити при першій спробі визначення статі

У більшості випадків проблема «як дізнатися стать кошеня?» Хвилює початківців заводчиків або власників, вперше отримали послід від своєї кішки. Малюки крихітні, поки ще дуже схожі один на одного — їх на руки-то брати страшно, але записати дані в родовій журнал необхідно. А для цього треба знати, як визначити стать новонародженого кошеняти. До речі, це простіше зробити відразу, не чекаючи, поки малюк обсохне. Мокра шерсть не приховує «істину», а сухий дитячий пушок сховає все, що потрібно розглядати. І дійте обережно — кошеня не можна піднімати високо, краще опуститися на коліна або навіть лягти на підлогу, так безпечніше (мокра перелякана крихітка може вислизнути з рук).

Потрібно:

 • дбайливо тримати кошеня;
 • покласти кошеня на живіт і піднімати хвіст;
 • якщо можливо, то почекати до 3-4 тижневого віку малюка;
 • переконатися що мама-кішка не проти ваших дій;
 • звести час маніпуляцій до мінімуму, щоб уникнути стресу;

Не можна:

 • недбало тримати малюка;
 • піднімати кошеня за хвіст;
 • брати кошеня в руки до 3-х тижневого віку. Якщо довго тримати кошеня в руках, то у нього може з’явитися ваш запах і кішка-мама може відмовитися від малюка. Це призведе до того, що вам доведеться вигодовувати кошеня без мами;
 • відривати від годування;
 • довго тримати в руках. Терморегуляція у дуже маленьких пухнастиків (до 1 місяця) не розвинена, тому це може призвести до переохолодження навіть за кілька хвилин;
 • натискати на статеві органи.

Як визначити стать 10-денного кошеня

У цьому віці видно, що кішка має лису смужку між анальним і генітальним отворами (обведені червоними кружками). У той же час у котика на тому ж місці волосиста частина. Відстань між анальним і генітальним отворами менше у кішок, ніж у котів (зверніть увагу на червону стрілку).

Абсолютно безпомилково визначити стать кошеня з перших миттєвостей його життю може тільки один спосіб — ДНК-тест. Очевидно, що така процедура на сьогоднішній день надто затратна, тому відразу перейдемо до більш традиційним методам.

Як відрізнити кошеня хлопчика від дівчинки в 10-12 тижнів

Для того, щоб дізнатися стать кошеня потрібно покласти малюка на теплий рушник на животик і акуратно підняти хвіст. Існує декілька відмінностей, які присутні у малюків з самого народження. Правильно визначаючи їх, вам не складе труднощів відрізнити хлопчика від дівчинки.

 1. Відстань між анусом і геніталіями. Розгляньте нижченаведені фото. Це наближені фотознімки 3-х тижневих кошенят (1 місяць). Зліва — хлопчик, а праворуч — дівчинка. Вам необхідно звернути увагу на відстань між анусом і геніталіями. У чоловічих особин — відстань більше, ніж у жіночих.
 2. Форма статевих органів. Розгляньте нижченаведені картинки. Це наближені фото 3-х тижневих кошенят. Зліва — хлопчик, а праворуч — дівчинка. Вам необхідно звернути увагу на форму геніталій. У кошеняти-хлопчика форма статевих органів нагадує точку, а у дівчаток — вертикальну лінію.
 3. Прояв форми яєчок у кошенят-хлопчиків у 3 місяці. Частиною статевих органів чоловічої котячої особини є яєчка, які знаходяться між анусом і пенісом. При народженні майже непомітні, вони починають проявлятися і збільшуватися у пухнастиків у віці 10-12 тижнів від народження. Нижчеподані фото допоможуть візуально розібратися в цьому питанні.
 4. Тактильне промацування статевих органів кошенят. Промацування статевих органів — ефективний метод визначення статі практично з самого народження. Даний спосіб допоможе тактильно визначити наявність яєчок у кошеняти. Навіть у малюка декількох тижнів від народження це здійсненно. Для визначення вам буде потрібно акуратно проводити в зазначеному місці двома зімкнутими пальцями (вказівним і середнім). Якщо кошеня чоловічої статі, то ви відчуєте горошіновідние освіти (3-5 мм в діаметрі) в даній області.
 5. Забарвлення може підказати як дізнатися стать кошеня. Як не дивно, колір вовняного покриву може з великою ймовірністю допомогти і підказати як відрізнити кошеня дівчинки від мальчіка.Черепаховая (триколірна забарвлення — чорний, білий, рудий) це 100% індикатор того, що це жіноча особина, тобто кішка. Руде забарвлення — маркер чоловічої статі, тому найчастіше це коти.

Визначити стать короткошерстного кошеня можна з імовірністю 99,9%, а от довгошерстого — 90%.

Або читайте here.

Також цiкаво

 • Як визначити стать кошеня. Методи і способи відмінності.

  Поява на світ маленьких ще сліпих, але таких зворушливих кошенят завжди є знаменною подією. Малюки ще крихітні, але господарі хочуть знати, хто з них хлопчик, а хто дівчинка. Виявляється, дізнати…

 • Як визначити стать кошеня в 1, 2 або 3 місяці

  Перед кожним, хто зважився завести домашню тварину, наприклад, кішку, стоїть питання «як визначити стать кошеня?» Якщо в цьому помилитися, можна привести в дім тварину, яка доставить безліч пробл…

 • Як визначити стать морської свинки

  Найголовніше питання, яке виникає при придбанні морських свинок, це кого краще купити: хлопчика чи дівчинку? Однієї тварини взяти чи кілька? Але справа в тому, що морські свинки, втім, як і всі ж…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

16 − 7 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.