Перед кожним, хто зважився завести домашню тварину, наприклад, кішку, стоїть питання «як визначити стать кошеня?» Якщо в цьому помилитися, можна привести в дім тварину, яка доставить безліч проблем господарям. Необхідно ретельно продумати, хлопчика чи дівчинку ви хочете взяти. Кожен підлога має свої переваги і недоліки, які слід обов’язково враховувати.

Дізнатися стать кошеня можна вже в перший місяць життя тварини за допомогою візуального огляду. У деяких породах легко можна побачити, що з кошеня виростить великий кіт або кішечка. Кожна людина, купуючи домашнього вихованця, може самостійно визначити його статеву приналежність. Це важливо не тільки для вибору відповідного імені, але і для правильного догляду за домашнім улюбленцем. Коти і кішки мають дуже багато відмінностей.

Зміст

У чому полягають відмінності між кішками та котами?

Перед тим, як визначити стать кошеня і взяти його в свій будинок, необхідно розібратися в поведінкових особливостях котів і кішок. Від них багато в чому залежить не тільки характер домашнього вихованця, але й правила догляду за ним. Звички і дружелюбність тварини, мабуть, не залежать від його статі. Деякі тварини проявляють активність, люблять спілкування з господарем, у той час як інші воліють відокремлений спосіб життя. Агресія також не залежить від статевої приналежності кішки. Виняток становить період життя дорослої самки під час догляду за кошенятами. Коли мати захищає своїх дитинчат від усіляких загроз, може виявлятися агресія, викликана зовнішнім подразником.

Кішки

Стерилізація — це внутрішньопорожнинна операція з видалення всіх дітородних органів самки, включаючи матку і яєчники.

Проблеми можуть також виникнути при патологічному характері протікання пологів після в’язки вашої улюблениці. Зазвичай їх допомагає вирішити кваліфікований ветеринар.

Коти

Коти, безумовно, не вимагають огляду ветеринара в процесі в’язання. Але вони як представники сильних самців, проявляють свій характер в тому, що куди частіше, ніж кішки, мітять територію. Такий інстинкт спрямований на прояв сили і боротьбу за життєвий простір. Саме в тих будинках, де містяться коти, часто можна почути специфічний котячий запах.

Щасливі власники самців, перед тим, як заводити домашнього улюбленця, повинні вирішити питання про його кастрації, тобто видаленні яєчок. Після такої процедури може пропасти або стати менш помітним запах при спробах тваринного мітити територію. Кастрований кіт вже не потребує постійних пошуках нареченої. Втім, якщо в будинку міститься ще і самка, вони можуть виконувати періодично статевий акт уже без народження потомства.

Вважається, що кастровані і стерилізовані тварини є менш активними. Причина такого стану криється в більш стабільному гормональному фоні, ніж у особин, здатних до приведення потомства. За статистикою, тварини, яким була зроблена операція зі стерилізації або кастрації, живуть на два роки довше. Питання, чи проводити її, залишається за господарем. Кастрацію найкраще виконувати, коли пішов дев’ятий місяць життя тварини. У цей період він досить зміцнів, але процес статевого дозрівання не завершився. Краще встигнути провести операцію до першої в’язки. Кращим віком для проведення стерилізації кішок є 7 — 8 місяців.

Як визначити стать при виборі кошеняти?

Найнадійнішим способом точно дізнатися, якої статі ваш вихованець, є почекати, поки тварина виросте. У дорослих особин більш яскраво виражаються статеві ознаки. Так, в три місяці у котів під хвостом з’являються два круглих освіти — це і є яєчка. При народженні вони заховані всередині і практично не помітні при огляді. Але як визначити стать новонародженого кошеняти? Насправді статеві органи навіть найменших улюбленців розрізняються.

Необхідно знати, що у самок нижче анального отвору, що знаходиться під хвостом, мається вульва, а у самців — пеніс. Вульва у свою чергу має більш витягнуту, прямокутну форму. Пеніс є круглим органом. Відстань між вульвой і анальним отвором у дівчаток набагато менше, ніж відстань між пенісом і анусом, на що також слід звертати увагу. Забарвлення тварини може допомогти у визначенні його статі. Якщо перед вами триколірний кошеня, можете бути впевненими в тому, що це дівчинка. Коти ніколи не бувають трибарвними.

Кішки, яким виповнилося 1 — 2 місяці, вимагають особливо дбайливого ставлення до себе. Ви можете легко нашкодити кошеняті, якщо не будете дотримуватися спеціальних правил. Не можна довго тримати малюка в руках, в іншому випадку шерсть кошеняти просочиться людським запахом. Це призведе до того, що мати відмовиться його годувати.

Перед тим, як визначити стать кошеня, запам’ятайте наступні рекомендації:

 • небажано торкатися до кошенятам молодше трьох тижнів;
 • хвіст малюка слід піднімати обережно, не прикладаючи зусиль;
 • при огляді тварина повинна стояти на твердій горизонтальній поверхні;
 • огляд можна проводити в перервах між годуваннями;
 • не можна брати кошеня, якщо його мама проти дій людини;
 • не можна піднімати малюка за хвіст або холку.

Якщо ви взяли в будинок кошеня, а він виявився не тієї статі, на який ви думали спочатку, не варто засмучуватися. У самок і самців є як свої переваги, так і недоліки. Тварина напевно відповість взаємністю люблячому господареві, зробить ваше життя більш яскравою, допоможе впоратися з щоденними труднощами. Буває, що виникають помилки, оскільки не завжди, дивлячись на маленького кошеняти, можна добре розглянути його підлогу. За великим рахунком, людям, які готові дарувати домашньому вихованцеві свою турботу і любов, має бути не так важливо, хлопчик перед ними чи дівчинка.

Або читайте here.

Також цiкаво

 • Як визначити стать морської свинки

  Ви прийшли на ринок або в магазин, щоб придбати морську свинку. Заздалегідь ви визначилися з підлогою звірка. Не покладаючись на свої знання анатомії морської свинки, ви просите продавця, щоб він…

 • Як визначити стать кролика

  Однією з найпопулярніших проблем кролівників вважається те, що вони абсолютно не знають, як визначити стать кролика. А і в самому — то справі, як це робиться? Стаття з фото Насправді все геніальн…

 • Всі про папуг корелла як визначити стать вихованця

  Тут розповідатиметься все про папуг Кореллі. Корелла з сімейства какаду. Якщо порівнювати самку і самця, то оперення у них різне. Зазвичай самка буває сірого кольору, а на щоках у неї маленькі ко…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

девять − 6 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.