Поява на світ маленьких ще сліпих, але таких зворушливих кошенят завжди є знаменною подією. Малюки ще крихітні, але господарі хочуть знати, хто з них хлопчик, а хто дівчинка. Виявляється, дізнатися стать кошеняти можуть далеко не всі любителі домашніх тварин, оскільки очевидні статеві ознаки починають проявлятися до тримісячного віку вихованця. Тому багато за з’ясуванням цього питання звертаються до ветеринара. Однак існують певні фактори, що дозволяють самостійно візуально визначити стать кошеня.

Найпростіше визначити стать у щойно з’явилися на світ кошенят, оскільки їх шерстка ще не висохла остаточно і не розпушилася. Під маленькими хвостиками новонароджених кошенят чітко видніються два невеликі отвори, по яких і визначається стать. Як же зробити все правильно, щоб зрозуміти напевно хтось з малюків — кіт, а хто — кішечка?

Для початку слід акуратно взяти кошеня і дбайливо покласти його на теплу підстилку животиком вниз. Акуратно піднявши хвостик можна помітити два невеликі отвори, одне з яких є геніталіями, а друге &# 8211; анальним отвором. Анус розташований на самому верху буквально під хвостом, отвір розташоване нижче і є геніталії, по яких і визначається стать дорослого кота. У кошеняти ж розміри цих отворів практично рівні між собою, що дуже ускладнює візуальне розпізнавання.

Тому існує раціональний метод відмінності кота від кішечки. У кошенят жіночої статі нижній отвір являє собою вертикальну щілину, близько розташовану до анусу. У кошенят чоловічої статі в сантиметрі від анального отвору злегка помітні дві опуклості, під якими розташовується невеликий отвір крайньої плоті. В силу того, що до дванадцяти тижнів яєчка у кошенят опущені, вони можуть бути не видно у новонароджених малюків. Таким чином, головними критеріями при визначенні статі кошеня є відстань між геніталіями і анусом, а також форма отворів.

Якщо у хлопчиків отвір нагадує точку, то у дівчаток воно виглядає як невелика вертикальна лінія, схожа на перевернутий знак питання. При цьому у дівчаток відстань між отворами складає не більше п’яти міліметрів, тоді як у хлопчиків дане відстані становить приблизно один сантиметр. Це обумовлено тим, що між отворами у хлопчиків розташовується мошонка з яєчками, які в перші тижні життя опущені і не помітні. Одним словом, для візуального визначення статі кошеня слід керуватися правилом: у кота під хвостом можна побачити дві точки, а у кішечки буде спостерігатися точка і невелика вертикальна щілину.

Існує і тактильний спосіб розпізнавання статі кошеня. Для того щоб визначити кіт чи кішка перед вами, слід зімкнутими пальцями акуратно провести за місцем між двома отворами під хвостиком. Як правило, при ретельному промацуванні можна відчути в цьому місці під шкірою своєрідні освіти величиною приблизно в три міліметри в діаметрі. Наявність гороховідная опуклостей (які є яєчками) підтверджує чоловіча стать кошеня.

Інші способи відмінності кота від кішки

Примітно, що окрас кішок також може допомогти у визначенні статі тварини. Вважається, що триколірний (черепаховий) окрас може бути тільки у кішечок. Це обумовлено спадкуванням генів. Тому черепаховий окрас у котів може свідчити про генетичному порушенні. А ось рудими можуть бути тільки коти. І це правило діє безвідмовно. Окрасою являє собою своєрідний індикатор, за яким визначається стать кішок. Рідкісні винятки лише підтверджують дане правило.

Багато заводчики і любителі домашніх тварин вважають, що відрізнити кота від кішки можна за зовнішніми ознаками. Але такий спосіб не підходить при визначенні статі новонародженого кошеняти. Та й для більш дорослих тварин даний спосіб не гарантує стовідсоткове попадання, велика частка похибки. Тим не менше, вважається, що у котів досить широка мордочка, а тіло і лапи набагато масивніше, ніж у кішок. Мордочка кішки витягнута трохи вперед, у неї витончені форми тіла, тонкі лапи і навіть погляд більш пильний, ніж у котів. Це пояснюється тим, що кішки за своєю природою вважаються відмінними мисливцями на відміну від особин чоловічої статі, чуйність яких не так добре розвинена.

Крім того, відрізнити кота від кішки можна за характером і манерам поведінки. Правда помітити це можна лише в статевозрілому віці тварини, тобто приблизно в дев’ять місяців. До цього більшу частину часу кошенята проводять у грі і дуже важко визначити стать по їх активності. До того ж характер кішки може засвистіти від породи. Тим не менше, оскільки самки змушені годувати і захищати своє потомство, саме особини жіночої статі у всіх видів котячих відрізняються спритністю і вправністю. Це визнаний факт. Кішки відрізняються незалежністю, вони не люблять коли їх намагаються брати на руки особливо незнайомі люди. Крім того, кішки дуже охайні, вони можуть годинами вилизувати себе і своїх дитинчат. Важливо, що кішки не мітять територію.

Коти ж відрізняються спокоєм, нерозторопністю і лінощами. Іноді коти поводяться як справжні господарі, проводячи велику частину часу в млості і при цьому мають дуже важливий вид. Вони дуже люблять, коли їх пестять, коти із задоволенням насолоджуються увагою до своєї персони. Чим старше кіт, тим менше часу він проводить в іграх. Нерідко через те, що коти мітять територію, у приміщенні, де живе вихованець, відчувається специфічний запах.

Знаючи всі ці критерії можна з легкістю визначити стать кішки або кота. Однак, оскільки існують породи кішок з притаманними тільки їм особливостями, повністю покладатися на зовнішні ознаки і повадки кішок при визначенні статі не варто.

Або читайте here.

Також цiкаво

  • Як визначити стать кошеня в 1, 2 або 3 місяці

    Перед кожним, хто зважився завести домашню тварину, наприклад, кішку, стоїть питання «як визначити стать кошеня?» Якщо в цьому помилитися, можна привести в дім тварину, яка доставить безліч пробл…

  • Як визначити стать морської свинки

    Ви прийшли на ринок або в магазин, щоб придбати морську свинку. Заздалегідь ви визначилися з підлогою звірка. Не покладаючись на свої знання анатомії морської свинки, ви просите продавця, щоб він…

  • Як визначити стать у гусенят і дорослих гусей

    Визначити стать у молодняку ​​гусей не просто, але можливо. Хоча, це вимагає певних навичок. За зовнішнім виглядом визначити стать гусей з моменту їх виведення неможливо, як і за розміром їх. Діз…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × два =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.