Як вивести мурах з квартири

Будинкові мурахи — одні з найпоширеніших домашніх шкідників. З’явилися в квартирі мурахи завдають масу незручностей, тому потрібно взятися за боротьбу з ними якомога швидше — поки вони ще не встигли розселитися. Як вивести мурах з квартири?

Наукова назва будинкових мурах — фараонові мурахи. Вони мають невеликий розмір (робочі особини — близько 2 мм у довжину, самки — близько 4 мм) і жовтий колір. Їх батьківщиною вважається Єгипет, але з моменту відкриття фараонові мурахи розселилися по всьому світу.

Вони люблять темні, теплі і вологі місця. селяться зазвичай в простінках будинків, щілинах в підлозі та фундаменті, коробках, просторах за шпалерами, під плінтусами. Можуть навіть оселитися в техніці, посуді, книгах або складках рідко переносної одягу.

Мурахи всеїдні. тому з однаковим ентузіазмом поласують як залишеної без нагляду їжею, так і, наприклад, одягом. Поселившись в техніці, вони можуть вивести її з ладу. Саме тому при виявленні мурах варто якнайшвидше взятися за їх знищення.

Складність боротьби з будинковими мурашками полягає в тому, що вони селяться в так званих дифузних гніздах. Мурашник складається з безлічі пов’язаних один з одним гнізд. які розташовуються по всій квартирі. У кожному гнізді звичайно є кілька здатних до розмноження самок.

Тому не можна позбутися мурах, просто знищивши одне гніздо: вони мігрують в сусіднє або утворюють нове. Для успішної боротьби з мурахами потрібно знайти всі гнізда і знищити відразу весь мурашник .

Найпростіший і надійний спосіб позбутися від будинкових мурах — викликати спеціальну бригаду для повної дезінсекції квартири. Однак якщо з якоїсь причини немає можливості це зробити, можна спробувати вивести мурах самостійно.

Для цих цілей використовують хімічні препарати або отруйні (для мурашок) приманки. Спеціальними препаратами обробляють мурашині доріжки кілька разів з інтервалом в 3-4 дні. Якщо ви знайшли гніздо, можна розпорошити інсектицид прямо на нього.

Приманки також розкладають там, де зазвичай повзають мурашки. Знайшовши приманку, робочі мурашки приносять отруту в гніздо і годують їй всю сім’ю. Боротьба з мурашками за допомогою отруєних приманок займає певний час, однак при небажанні використовувати отрутохімікати вона залишається єдиним доступним способом.

Одним з найдієвіших засобів проти мурах вважається борна кислота. Є кілька різних рецептів приманок з борною кислотою. Так, можна взяти склянку води і розвести в ній 1 ч. Л. борної кислоти і 1 ч. л. меду і цукру. Ретельно перемішавши всі компоненти, змащують розчином всі місця, де раніше були помічені мурашині доріжки.

Можна також зробити отруйну приманку для мурашок з вареного яйця, картоплі і борної кислоти. Круто зварене яйце потовчіть з відвареною картоплею, у вас повинна вийти однорідна маса. Додайте в суміш упаковку борної кислоти і трохи цукру і ще раз перемішайте. З отриманої маси скачайте невеликі кульки і розкладіть їх у місцях, де найчастіше помічаєте мурах. Замість яйця і картоплі можна використовувати м’ясний фарш. в такому випадку цукор додавати не потрібно.

Не слід збільшувати кількість борної кислоти в приманці в надії на те, що так вдасться швидше позбутися мурах: робочі мурашки просто загинуть, не дійшовши до мурашника і не встигнувши отруїти всіх інших.

Також для мурашок смертельні дріжджі. Для приготування приманки з дріжджів змішайте дріжджі з водою до отримання густої однорідної маси і підсолодите її медом або варенням, щоб отримана суміш привернула комах. Далі робіть так само, як і при використанні приманок з борною кислотою.

На жаль, навіть якщо ви успішно вивели мурах зі своєї квартири, вони можуть повернутися знову — скажімо, переповзти від сусідів, які від мурашок не позбулися. Щоб знизити ймовірність подібного «камбека», потрібно утримувати квартиру в чистоті. витирати з кухонного столу залишки їжі і хлібні крихти, вчасно викидати сміття, щільно закривати ємності і пакети з харчовими продуктами, не залишати їжу у відкритому доступі. Якщо у вас є домашні вихованці, прибирайте з мисок залишки їжі, після того як вони поїли.

Перейти на сайт: Джерело

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

17 − четырнадцать =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.