Кліщі – це кровоссальні паразити, які небезпечні не тільки для людини, але і тварин, зокрема собаки. Місцями їх проживання є лісосмуги, паркові зони, у тому числі розташовані на території міста. Активність кліщів досягає піку пізньою весною – початку літа і восени до перших заморозків. Причепившись до собачої шерсті, кліщі знаходять зручне місце і впиваються в шкіру тварини. Речовина, що виділяється кліщами в процесі харчування, може містити збудників смертельно небезпечних хвороб. Тому так важливо знати, як виглядає кліщ і як витягнути кліща у собаки.

Як витягнути кліща у собаки в домашніх умовах

Щоб своєчасно виявити кліща, по поверненню з кожної прогулянки вихованця потрібно оглядати, особливо ретельно, якщо шерсть густа і довга. Особливу увагу потрібно приділити вухам, основи черепа, животу і стегнах. Зовні кліщ схожий на павука з вісьмома лапками і панциром на спині. Напився крові паразит набуває сіро-рожевий окрас і круглу форму. Що робити при укусі кліща.

У ветеринарній аптеці продаються спеціальні засоби для видалення кліщів. Їх дія заснована на перекритті паразитові доступу до кисню. Аналогічного ефекту можна домогтися за допомогою бензину, горілки або соняшникової олії, які завжди знайдуться в господарстві. Якщо паразит не встиг глибоко впитися в шкіру тварини, через 15-20 хвилин він послабить хватку і сам випаде з ранки.

Якщо кліщ не був своєчасно виявлений і встиг глибоко піти під шкіру, вищеописаний метод не допоможе. У цьому випадку слід спробувати витягти кліща за допомогою медичного затиску або звичайного пінцета. Підчепивши кліща, не варто його тягнути силою, оскільки шипи хоботка ще більше впинаються в тіло. Замість цього паразита потрібно "викручувати" за годинниковою стрілкою. Якщо під рукою не виявилося потрібного інструменту, можна використовувати міцну нитку. З нитки потрібно зробити петлю, зафіксувати її навколо кліща у його заснування і акуратно прокручувати.

Якщо в ході операції тулуб кліща відірвалося від голови, голову і хоботок потрібно обов’язково витягти з ранки, щоб ліквідувати небезпеку зараження. Робиться це подібно витяганню занози прокаленной голкою, місце укусу обробляється зеленкою або йодом.

Запобіжні заходи

  1. Не чіпайте кліща голими руками, так як через будь мікропошкодження шкіри в організм можуть потрапити збудники смертельно небезпечного для людини захворювання бореліоз. Перед витяганням надіньте рукавички або після вилучення кліща видаліть його, накривши ганчірочкою.
  2. При витяганні намагайтеся не розчавити кліща, щоб інфекція не проникла у відкриту рану тварини.
  3. Після вилучення паразита його бажано спалити, а ранку обробити акарицидною засобом.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

двадцать − девять =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.