Як виростити огірки на підвіконні

Щоб виростити огірки на підвіконні, вам не потрібно багато витрат. Зате в будь-який час року, незалежно від сезону, господиня зможе порадувати своїх домочадців і гостей свіжими огірками. Основні переваги городу на підвіконні – економія грошей і отримання якісного продукту, без нітратів та іншої хімії. Виростити хороший урожай можна тільки за наявності великої кількості світла і тепла (південна, південно-західна або південно-східна сторона) і відсутності протягів. Восени і взимку світловий день короткий, тому слід подбати про придбання люмінесцентних ламп, адже щоб виростити огірки, потрібне світло не менше 10-12 годин на день.

Організація міні-городу на підвіконні

Виростити огірки на підвіконні можна у великих квіткових горщиках, ящиках і навіть поліетиленових мішках, головне – забезпечити хороший дренаж. Для цього в дні ємності потрібно проробити кілька отворів, а на дно насипати шар гравію або щебеню. Під ємністю обов’язково встановлюється піддон для збору зайвої води, без якого вода, витікаючи з горщика, може залити підвіконня. Щоб виростити міцні, сильні рослини, для кожного з них необхідно взяти близько 5 кг ґрунту. Її можна купити в магазині, а можна і приготувати самому, змішавши в рівних частинах чорнозем, перегній і торф. Щоб виростити на підвіконні дійсно сильні й міцні огірки, на кожні 5 кг суміші можна додавати по 1 столовій ложці крейди і суперфосфату і 1 стакан золи. Якщо ви захочете виростити гарні огірки, такий склад грунту буде оптимальним.

Садимо огірки і починаємо за ними доглядати

Зазвичай урожай на вікні збирається з березня по листопад, але можна виростити огірки на підвіконні і взимку. Садити огірки на підвіконні можна двома способами – розсадним і безрассадним. У першому випадку насіння огірків висіваються в невеликі горщики (або пластикові стаканчики). Для кращої схожості насіння можна проростити, загорнувши їх на 8-10 годин у вологу фланель або марлю. Пересаджують розсаду не раніше появи на рослинах 3-4 аркушів. Якщо насіння висіваються відразу в горщики або ящики, потрібно після посіву накрити їх плівкою і поставити в тепле місце. Після того, як ваші зовсім маленькі огірки на підвіконні зійдуть, плівка з рослин знімається.

Для того щоб виростити на рослині батоги, стебло необхідно закріпити (приблизно над 4-м або 5-му листами). До часу появи батогів потрібно встановити на підвіконні драбинку висотою 1,5-2 м, або, як варіант, увіткнути в горщик кілька дерев’яних планок тієї ж висоти і потім до них підв’язувати батоги.

Щоб виростити на підвіконні соковиті, смачні огірки, їх необхідно часто поливати – практично щодня, але потроху, щоб вода не застоювалася. Вода не повинна бути холодною! Через день огірки можна обприскувати водою з пульверизатора. Потрібно стежити за тим, щоб коріння рослин не оголювалися і вчасно підсипати землю. Для підживлення рослин можна використовувати мінеральні добрива (не частіше разу на тиждень) або поливати їх настоєм деревної золи. На удобрюваних грунтах можна виростити більшу кількість огірків.

При купівлі насіння важливо звернути увагу на той показник, самозапилюватися це сорт чи ні. Якщо рослина не здатне запилитися самостійно, щоб виростити огірки на підвіконні буде потрібно штучне запилення. Потрібно зірвати чоловіча квітка (пустоцвіт), зірвати пелюстки і пильовиками тичинок кілька разів торкнутися рильця маточки жіночого квітки (з зав’яззю). Після цієї процедури жіночий квітка засихає, а плід починає розвиватися.

Час збирати врожай з підвіконня

Якщо вам вдалося виростити плоди, необхідно знімати огірки вчасно, щоб не перевантажувати батоги рослини.

Кімнатні огірки вибагливі і, щоб виростити урожай, потрібно багато часу і самий ретельний догляд. Але це не так важко, як може здатися на перший погляд. Задоволення від того, що вийшло виростити справжній город на підвіконні, балконі або веранді багаторазово окупить всі витрачені вами зусилля.

Сорти огірків, щоб виростити на підвіконні відмінний урожай

Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × пять =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.