Як вибрати відеокарту для ігор або роботи

Відеокарта (або відеоприскорювач, відеоадпатер, графічна плата) це один з найважливіших компонентів сучасного комп’ютера. Тому при покупці нового комп’ютера, багато хто задається питанням як вибрати відеокарту.

Тут дуже важливий оптимальний вибір. Якщо ви помилитеся, ви можете досить багато переплатити за непотрібну вам міць або вам доведеться купувати більш потужну відеокарту і теж переплачувати.

Вибираємо відеокарту для ігор або роботи

Перше з чим необхідно визначиться при виборі відеокарти це, для яких цілей планується використовувати комп’ютер.

Можливі цілі можна розділити на такі групи:

 • Якщо ви плануєте використовувати комп’ютер виключно для роботи з офісними документами і простих розваг, наприклад для перегляду відео або прослуховування музики, то вибирати потужну відеокарту буде помилкою. Ідеальним варіантом для вас буде інтегрована відеокарта або дискретна відеокарта з нижнього цінового діапазону (до 100 доларів). Якщо ви все ж вирішили вибирати дискретну відеокарту, то зверніть увагу на відеокарти з пасивним охолодженням. Вибравши таку відеокарту, ви значно знизите рівень шуму від комп’ютера.
 • Якщо ви плануєте не тільки працювати з офісними документами, але і грати в не надто вимогливі ігри. То вам коштувати вибрати відео карту з цінового діапазону від 100 до 200 доларів.
 • Якщо ви вимогливий геймер, граєте в усі нові ігри і завжди хочете отримувати максимальний FPS, то вам коштувати вибирати відеокарту в ціновій категорії від 300 доларів.
 • Якщо вам потрібна потужна відеокарта не для ігор, а для роботи. То тут багато що залежить від того які завдання ви плануєте вирішувати на своєму комп’ютері. У будь-якому випадку, купувати відеокарту дешевше 100 доларів вам не варто.

Тепер розглянемо деякі основні характеристики відеокарт, які варто враховувати перед тим як вибирати відеокарту.

 • Виробник процесорів для відеокарт. На даний момент на ринку існують два гравці це Nvidia і ATI. Істотної різниці між ними немає, однак якщо ви вирішили заощадити і взяти відеокарту подешевше, то спочатку варто звернути увагу на відеокарти з процесорам і від ATI.
 • Версія DirectX. Якщо ви купуєте комп’ютер для ігор, варто звернути увагу цей параметр. Чим новіший версія DirectX, тим краще.
 • Графічна пам’ять. На сьогоднішній день на ринку можна знайти відеокарти з пам’яттю GDDR5, GDDR4, GDDR3 і DDR3. Найкраще вибирати відеокарту з GDDR5, однак якщо вам не потрібна велика продуктивність, можна не звертати уваги на цей параметр.
 • Ширина шини. Буває 32-, 64-, 128-, 256- і 512- біт-ною. Тут все також як і з пам’яттю. Чим більше біт, тим більше пропускна здатність пам’яті. Якщо ви плануєте грати в ігри, варто вибирати відеокарти з шириною шини 256 або 512.
 • Обсяг графічної пам’яті. Тут теж все просто, чим більше, тим краще.
 • Відеовиходи. Зараз велика частина відеокарт оснащується портом DVI. Проте якщо у вас старий монітор варто взяти відеокарту зі старим VGA виходом.
 • Охолодження. Відкрите бувають з пасивним (без кулера) і активним охолодженням. Якщо ви хочете щоб ваш комп’ютер працював тихіше, то ваш вибір це відеокарти з пасивним охолодженням. Однак вони не призначені для великих навантажень і сильніше нагріваються. Тому не підходять для геймерів.

Порівняльний відео огляд ігрових відеокарт AMD RADEON HD 6790 і NVIDIA GTX 550 Ti Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять × 3 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Looking for something?

Use the form below to search the site:


Still not finding what you're looking for? Drop us a note so we can take care of it!

Visit our friends!

A few highly recommended friends...

  Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.