Як вибрати металопластикові труби

Дуже часто при влаштуванні водопроводу, теплої підлоги або опалення ми стикаємося з такою проблемою, як вибір металопластикових труб. Кожен виробник надає масу інформації про довговічність, практичності і якості своїх виробів, але як же все-таки не помилитися й вибрати дійсно якісний металопластик? Адже рекламні кампанії часто створюються маркетологами, які не завжди розбираються в технічних питаннях.

Конструкція металопластикової труби фірми HENCO

Але перш, ніж вивчати асортимент металопластикових труб, давайте розберемося що ж вони з себе представляють. Це зварені за допомогою лазера або ультразвуку, внахлест або встик, алюмінієві труби. Зовні і зсередини їх захищає шар з поліетилену. Часто їх називають п’ятишарових, тому враховуються також два шари клею, які з’єднують метал і пластик.

Внутрішній шар робить трубу більш гладкою, завдяки чому вапно, іржа та інші забруднення не утворюються в трубопроводі. А зовнішній шар захищає систему від конденсату та інших зовнішніх впливів.

У зв’язку з цим виникає питання, для чого потрібна прошарок з алюмінію, якщо вона практично не робить впливу на такі експлуатаційні параметри, як робочий тиск і температура, адже вода все одно в підсумку тече по пластику.

Алюмінієва складова захищає трубопровід від дифузії кисню з атмосфери всередину, додає міцність і зменшує коефіцієнт лінійного розширення металопластикових труб.

Крім цього, тепловіддача металопластикової труби не дуже висока через особливості матеріалу, тому призначені вони більшою мірою для транспортування рідини до теплоотдающей джерела.

Але не дивлячись на те, що тепловіддача металопластикової труби не є її гідністю, використовувати дані вироби для обігріву поверхонь теж можна. Наприклад, у системі "тепла підлога" передбачається передача тепла від поліетиленових стінок до покриття підлоги.

Якщо вибір металопластикових труб для теплої підлоги вас бентежить, то зверніть увагу на те, що існують спеціально розроблені для водного обігріву поверхонь систем з металопластику — полімерний матеріал, з якого виконаний зовнішній і внутрішній шар, володіє підвищеною теплопровідністю.

Асортимент металопластикових труб величезний. На що ж варто звернути увагу, щоб купити якісні металопластикові труби? Для початку варто визначитися з цілями. Для чого потрібно це продукт водопровід, тепла підлога, опалення або каналізація?

Далі варто звернути увагу на товщину алюмінієвого шару, адже саме він визначає якість і вартість продукції. Якщо прошарок надто тонка, то виріб є дуже крихким. Найменша товщина алюмінієвої стінки — 0,15 мм і для подачі води такі труби не використовуються.

Найтовстіша, надійна і відповідно дорога труба має алюмінієву прошарок 0,6 мм. Але її мінусом є менша гнучкість. Одним з головних, що свідчать про якість виробу, факторів є клейовий шар.

Через те, що коефіцієнт лінійного розширення металопластикових труб різний для металу та поліетилену при неякісної склеюванні може відбутися розшарування. Якщо при покупці розшарування на зрізі помітно відразу, варто відмовитися від покупки.

На вартість елементів металопластикових трубопроводів і, звичайно, на їх якість впливає також вид і марка поліетилену, який використовується при їх виробництві. Самі висококласні матеріали мають маркування PE-RT і PEX.

На ринку будівельних матеріалів є продукція з маркуванням PE-RS, HDРЕ і PE-HD. Можливо для інших цілей ці матеріали і хороші, але не для рідини, коли мова йде про високому тиску. Дані види поліетилену призначені для низького тиску, і при можливому гідроударі таку систему може просто прорвати.

Дані трубопроводи можуть різнитися і за виробничим технологіям. У першому випадку шар з алюмінію приварюють встик за допомогою лазера. Така продукція називається "безшовної", Оскільки стик залишається невидимим, а труба по всьому діаметру рівномірна.

Другий спосіб — зварювання внахлест за допомогою ультразвуку. У цьому випадку виріб стає більш крихким через свою нерівномірності. Найчастіше ці труби протікають в місцях з’єднання з фітингами.

Отже, при покупці металопластикової продукції для трубопроводу треба враховувати наступне:

  • Прошарок з алюмінію повинна бути не менше 0,3 мм;
  • Надійні труби виготовляються за "безшовним" технологіям;
  • Зовнішній і внутрішній шар виробу повинен бути виготовлений з високоякісного поліетилену з маркуванням PE-RT або PEX;
  • На зрізах труби не повинно бути розшарувань, її стан має бути ідеальним.

Якщо підійти до вибору труб з усією відповідальністю, а при їх монтажі дотримуватися всіх правил, то в майбутньому можна уникнути протікання, а сама система прослужить вам багато років. Перейти на сайт: Джерело

Цікаве відео для вас:


Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × три =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Looking for something?

Use the form below to search the site:


Still not finding what you're looking for? Drop us a note so we can take care of it!

Visit our friends!

A few highly recommended friends...

    Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.