Питання, як вибрати якісний кави — один з надзвичайно актуальних для істинного гурмана і цінителя цього напою.

Велика різноманітність самих різних видів і сортів кави в магазинах сьогодні зовсім не означає великих можливостей для вибору. Велика частина представленої в магазинах продукції — напої не найвищої якості, а дещо — і зовсім відверта підробка. І все сурогати, добавки і домішки любителю справжнього смаку і чудесного аромату кави потрібно вміло обчислити і уникнути. З тим, щоб вибрати і принести додому справжній якісний кави. смачний, запашний і корисний.

Як вибрати каву правильно? Зрозуміло, найпростіше просто купити найдорожчий. Наприклад, що продається по 3500 рублів за кілограм ямайський «Блю Маунтін» гарантовано буде натуральним і гранично якісним. Але не всім це по кишені вибирати цей сорт …

Є й інший спосіб, як вибрати хороший кави, — перепробувати безліч сортів і марок і купити те, що виявиться кращим за співвідношенням ціна-якість. Але це — довгі місяці дегустацій і неприємні помилки. А хорошого смачної кави хочеться вже зараз.

Тому, щоб з першого разу гарантовано відсіяти найвідвертіші підробки і вибрати кілька таких марок, які вже точно будуть гарні, бажано слідувати таким радам.

Правила вибору смачної кави

1. Сконцентрувати увагу на середньої цінової категорії.

Найдорожчі напої, якими б шикарними вони не були, дороги швидше за все своєю ексклюзивністю і рідкістю самого сорту. У той час як на смак, колір і запах вони з великою часткою вірогідності не будуть помітно відрізнятися від «середнячків».

Вибирати продукти нижчої цінової категорії теж не радимо — це в багатьох випадках «продукти зі смаком кави», призначені спеціально для не самих вибагливих верств населення. У них більше крохмалю, глини і перемелених кісточок фініків. які нічого, крім обсягу, всій масі напою не надають.

2. Уважно дивитися на упаковку.

Як вибрати мелену каву для кавоварки? Любителям цього виду буде легше. Виробники не пакують якісний мелену каву в пластикові банки: для цього використовується тільки металева або скляна тара. Іноді самі маленькі порції розвішують в м’які упаковки, але їх варто вибирати з особливою уважністю.

Металеві банки з кавою в жодному разі не повинні мати пошкоджень, подряпин або іржі. Ці речі будуть надавати напою металевий смак, а також свідчити про неакуратність виробника або поважному віці продукту.

Є ще маленька хитрість, як правильно вибрати натуральну мелену каву: потрібно придивитися до мембрани, яка знаходиться під кришкою банки або самої упаковки. Якщо на цій мембрані є маленьке, але помітний отвір — це ознака не самої якісної обробки кави перед фасуванням. Такий продукт виділяє деякі гази, здатні роздути упаковку і надати їй зовсім не товарний вигляд. Отвір ж потрібно якраз для спуску цих газів. Тому упаковка з найякіснішим товаром такий дірочки мати не буде — таку каву «не дихає». Але якраз через цей отвір напій можна понюхати. Зрозуміло, з вибирайте той сорт, який матиме найбільш сильний і природний аромат.

І вже точно не варто вибирати міні-упаковки для експрес-приготування напою. У них намішано найбільше сурогатів і концентратів, за якими самої кави залишається мінімально можливу кількість.

3. Подивитися на сам кави.

Тут вже в кращому становищі знаходяться любителі розчинної кави — гранули розглянути значно простіше, ніж дрібно перемелені крупиці натуральної кави. Так, найкорисніший розчинна кава — це виморожена, що має гранули кілька незграбної форми і світло-коричневого кольору. Такі ж світло-коричневі, але при цьому округлі гранули будуть вже менш якісними.

При вирішенні завдання, як вибрати розчинна кава правильно, зверніть увагу також на темні, майже чорні гранули, одержувані при випаровуванні. Вони теж свідчать про його високу якість. А ось велика кількість пилу і розсипалися гранул на дні банки свідчитиме про велику кількість добавок.

Натуральну мелену каву подібним чином можна розглянути тільки вдома. Тут щіпку напою, який ви обрали, варто висипати на аркуш паперу і докладно розглянути. Деякі домішки при цьому видно неозброєним оком. Такі ж компоненти, як перемелений цикорій або кісточки фініків, дуже подібні за структурою з кавою, можна ідентифікувати, кинувши ту ж щіпку в склянку з водою — все добавки через кілька хвилин осядуть на дно, кава ж залишиться плавати на поверхні.

4. Оцінити термін придатності кави.

Дуже рідкісні сорти кави можуть зберігатися більше 18 місяців. Особливо це актуально для мелених сортів, в яких досить скоро починаються процеси ферментації. Тому в першу чергу, вирішуючи завдання, як вибрати каву в супермаркеті. необхідно оцінити сам термін на упаковці: чим він менший, тим якіснішим є напій. А потім — перевірити, чи не прострочена сам продукт.

Тільки для розчинної кави актуально поняття складу — в молотом в принципі не повинно міститися нічого більше. А от у складі розчинної кави в ідеальному випадку не повинно бути ніяких натуральних компонентів — злакових, інжиру. цикорію. Тільки кава і різні добавки, що дозволяють надавати гранулам форму і міцність.

Таким способом виключення невідповідних продуктів досить нескладно опинитися в ситуації, коли в руках опиняться два-три упаковки. Саме якусь із них і варто вибрати. А якщо є можливість поекспериментувати — перепробувати все і вибрати ту, в якій знаходиться найбільш смачний і натуральний напій з усіх.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

18 − 4 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.