Кролики легко і швидко піддаються навчанню, ці тварини насправді неймовірно кмітливі, розумні. Тому багато хто воліє їх тримати в домашніх умовах. Власники цих милих вихованців стверджують, що привчити кролика до туалету досить просте і швидко заняття. Усе що тільки необхідно — набратися терпіння.

Кролики — ссавці тварини, відповідно вони змушені десь справляти фізіологічні потреби. Тому так важливо привчити тварину до туалету, враховуючи досить специфічні запахи їх калу і сечі. Від природи вихованці відрізняються охайністю, тому зробити це не складе особливих труднощів. Під час навчання в жодному разі не можна карати тварина, навпаки, його необхідно всіляко хвалити і заохочувати. Як це зробити правильно і швидко? Про все ми і поговоримо більш докладно.

Чи можна привчити кролика до туалету?

Багато хто сумнівається в охайно цих чарівних тварин, спостерігаючи за тим, як вони справляють нужду практично в будь-яких місцях, але тільки не в лотку, який спеціально призначений для цієї мети. Це пояснюється просто тим, що тварина мітить свою територію. А ось у своєму «будиночку» кролик цього не зробить ніколи, незважаючи на те, що у цієї тварини дуже швидко травлення. Якщо вихованець не має можливості виходити з будиночка або клітини, він просто починає поїдати свої екскременти. Ну, скажіть тепер, що це тварина не охайно! Саме тому привчити його до лотка не складе особливих труднощів.

Єдине, якщо ви взяли крольчонка у віці до трьох місяців, то на привчання доведеться витратити більш тривалий час. Краще почекати його дорослішання і тоді почати навчання.

Найбільш швидко привчаються до лотка кастровані або стерилізовані кролики, так як у них відпадає необхідність «мітити територію».

У рідкісних випадках вихованець може відмовлятися справляти нужду в певному місці. Господарі не знаходять цьому логічного пояснення. Насправді все просто — кролик вважає це місце невідповідним для цієї мети.

Як правильно вибрати місце для лотка кролика

Спочатку простежте, яке місце для туалету найбільш підійде вашому тварині, зверніть увагу, де він найчастіше любить справляти нужду, залишаючи при цьому клаптики вовни.

Лоток повинен бути зручним і досить великим за розмірами. Наповніть його комфортним наповнювачем і розмістите поруч сінник. Це необхідно для того, щоб туалет максимально нагадував природні умови середовища існування. Відповідно, це прискорить привчання.

В ідеалі придбати кілька літаків і розставити їх у різних місцях, надавши вихованцеві самостійну свободу вибору. Врахуйте, кроликам більш подобаються затемнені, затишні містечка. В кінцевому підсумку ви помітите, що кролик вибрав один з лотків і воліє в ньому справляти свою нужду.

Краще зупинити вибір на котячому лотку або кутовому. Щодо кутового лотка — він підходить, якщо у тварини просторе приміщення або великий вольєр.

Як правильно привчити кролика до туалету?

Виділіть домашньому улюбленцю місце для прогулянок. Наприклад, місце біля його житла. Не відпускайте гуляти тварина по всьому приміщенню інакше він прийме його за «гігантський туалет» і почне мітити де завгодно.

Починайте терпляче навчання. З часом можна буде дозволити кролику гуляти по всій квартирі, коли він точно знатиме, де знаходиться місце для справления фізіологічних потреб.

Перший час за твариною потрібно ретельно спостерігати і проявити терпіння.

Корисний порада: не насипайте наповнювач по всьому вольєру, а тільки в лоток. Це необхідно для того, щоб вихованець навчився відрізняти, де знаходиться його туалет, а де місце проживання.

На перших порах регулярно прибирайте кал і сечу, які знаходяться всі лотка. Перекладайте їх в туалет, а не викидайте, так кролик привчитися до запаху і швидко зрозуміє, для чого призначено це місце.

Більш просто привчити другого кролика, він просто почне справляти нужду на місце, яке позначив його «співтовариш».

Тривалість процесу навчання для кожного окремо взятої тварини індивідуальна. Але вже через сім днів ви помітите позитивний прогрес.

Для вироблення рефлексу періодично садіть кролика в лоток. Якщо ви помітите, що він там справив нужду, відразу всіляко хваліть і заохочуйте його. Ні в якому разі не лайте! Можна просто повторювати, наприклад, таку фразу суворим голосом: «Іди в туалет!».

Привчати треба перед тим, як кролик поїв, так як після прийому їжі вам навряд чи вдасться заманити кролика в туалет. Поступово тварина сама з радістю буде бігти до лотка, знаючи, що після цього його очікує смачний сніданок або вечерю.

Деякі помічають, що тварина любить спати в лотку. Це сигнал до того, що йому некомфортно в спальному місці, тому обладнайте тварині більш зручне житло.

Що робити, якщо кролик не хоче ходити в туалет?

 • Причин може бути декілька:
 • Високі, незручні краю лотка;
 • Поганий наповнювач;
 • У кролика період статевого дозрівання, і це з часом пройде;
 • Прихід незнайомих людей;
 • Поява в будинку іншої тварини;
 • Зміна приміщення або обстановки.

Багато власників роблять серйозну помилку, замикаючи вихованця на тривалий час у клітці. Таке «тюремне ув’язнення» негативно позначається на психіці кролика і він важче піддається навчанню. Обов’язково відведіть місце для його прогулянок, в такому випадку ви швидко знайдете з твариною контакт і зможете легко привчити до туалету. Не здійснюйте нічого, що може похитнути його впевненість, і не доставляйте йому неприємностей примусовими діями. І все у вас вийде!

Або читайте here.

Також цiкаво

 • Як привчити кролика до туалету

  Кролики легко і швидко піддаються навчанню, ці тварини насправді неймовірно кмітливі, розумні. Тому багато хто воліє їх тримати в домашніх умовах. Власники цих милих вихованців стверджують, що пр…

 • Як привчити тхора до туалету, лотка

  Багато з тих, хто купує тхора в якості домашньої тварини, стикаються з проблемою дресирування. А саме — дуже важко приручити свого мальца до туалету. Тим часом, тхори — тварини дуже розумні, але…

 • Привчаємо кролика до туалету

  Декоративні кролики все частіше стають мешканцями квартир. І як будь-якого домашнього вихованця, господарі прагнуть привчити до туалету. Кролики тварини, які добре навчаються, до того ж вони охай…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

9 − пять =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.