Манго дуже привабливе вічнозелене дерево з щільною глянсовим листям червонуватих відтінків при появі і темно-зелених в зрілому стані. У природному вигляді дерева манго досягають величезних розмірів, але при регулярній підрізуванні, можна зберегти компактний вигляд. У період цвітіння манго представляють із себе прекрасне видовище, все дерево всипане великими рожевими мітелками, що виливають чудовий аромат.

Вирощування манго в підходящих кліматичних умовах не вимагає трудових витрат і уваги. Але якщо Ви вирішили відтворити такі умови у себе вдома і посадити манго з насіння в домашніх умовах, то буде потрібно приділити деякий час Вашого домашнього манго. Виростити дерево манго пристойних розмірів в квартирі можливо, а для посадкового матеріалу підійде насіннячко з купленого плода.

Існує безліч сортів манго різних розмірів, з різними характеристиками плодів і самих рослин. Для посадки в домашніх умовах ідеальним став би вибір низькорослих різновидів, але обчислити по плоду манго, яким є батьківське дерево практично неможливо. Тому для посадки доведеться використовувати перший-ліпший стиглий фрукт невеликого розміру.

Манго строго тропічні рослини і ростуть там, де не буває морозів взимку і волога спекотна погода влітку. Рослині потрібно багато світла і при цьому дерева не потребують багатою грунті. Їх часто висаджують там, де інші фруктові рослини не здатні нормально рости і приносити досить плодів.

Як посадити насіннячко манго будинку.

Можна придбати саджанець манго в розпліднику. Але так як перед нами не стоїть завдання вирощування плодів — це практично неможливо в обмежених домашніх умовах, то цілком успішно можна використовувати насінину. Манго, вирощені з насіння у відкритому грунті виростають більш здоровими рослинами, але плодоносять пізніше своїх щеплених родичів.

Виростити домашнє манго з насіння досить легко. Головним кроком є ​​вибір стиглого опилённого плода, стандартної форми. З фрукта необхідно максимально можливо зрізати м’якоть і промити її залишки зі стулок насінини. Усередині сімені манго розташовані один, або кілька зародків схожих формою на квасолину, кожен з яких здатен призвести рослини, ідентичні між собою.

Найкращим часом для пророщування насінини манго є сезон дощів в тропіках, тобто початок літа. Найпростішим способом проростити манго можна, помістивши його кісточку після двох днів просушування в ємність з водою, зануривши на 3/4 в рідину і залишивши в теплому світлому місці. Через два-три тижні живе насіннячко випустить один або кілька паростків, кожен з яких є незалежним деревом і їх можна посадити окремо.

Або можна відразу позбутися захисних скорлупок кісточки манго, розбивши їх або розділивши ножем. Добравшись до зародків, потрібно вибрати серед них білі й рівні. Сірі, коричневі і зморщені насіння не проросте. Кожну квасолину потрібно посадити індивідуально в різні горщики для пророщування. Якщо Ви живете в тропіках, висаджувати насіння манго можна відразу у відкритий грунт на постійне місце, що дозволить спочатку закласти потужну кореневу систему дерева.

Для пророщування манго в горщиках підійде добре дренований грунт для кімнатних рослин. У важких грунтах з застоями води, манго швидко пропаде. Через два тижні зазвичай з’являються перші паростки молодих дерев. Хорошим місцем для манго буде підвіконня на південному вікні, або теплий балкон з максимальним освітленням.

Підросло дерево потрібно пересадити в горщик в два рази більшого розміру, при цьому не пошкодивши земляний кому з коріннями. Подальшу пересадку необхідно виробляти приблизно через рік у вже постійну велику ємність. Манго не любить частих пересадок і може загинути.

Догляд за деревом манго в домашніх умовах.

Молоде дерево манго любить регулярний полив, але без застоїв води в грунті. Також не зашкодить невелика підгодівля перегноєм, який необхідно вносити двічі на рік в грунт під деревце. Це дозволить забезпечити рослину всім необхідним для зростання, а в умовах квартири такі підгодівлі будуть цілком достатніми.

Манго дуже добре реагують на обрізання і швидко відновлюють обсяг крони. При досягненні домашнім манго півтора метрів у висоту, необхідно проводити обрізання раз-два на рік для підтримки форми і розмірів рослини. При комерційному вирощуванні манго в садах, обрізку роблять механізованим способом, фактично проводять стрижку дерев за типом декоративних чагарників, без розбору і зайвої науки. Якщо є можливість залишити дерево у відкритому грунті без обрізки, то воно перетворюється на гіганта і при цьому відмінно плодоносить.

При вирощуванні манго в домашніх умовах чекати цвітіння і плодоношення не варто. Навіть якщо Вам вдасться забезпечити достатньо тепла і сонячного світла, манго не зможе розвинути характерну для цієї рослини потужну кореневу систему, а це означатиме, що нормальних умов для його розмноження немає. Але, не дивлячись але це, манго виросте в красиве домашнє тропічна рослина з незвичайною декоративним фарбуванням.

Існують карликові сорти манго, адаптовані до вирощування в обмежених кімнатний умовах. Такі рослини терпиміше ставляться до обмежених ресурсів, у порівнянні з вирощеними з кісточки деревами. Карликові манго можна придбати в розплідниках тропічних рослин, і є ймовірність досягти плодоносіння у таких дерев в домашніх умовах.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

9 − три =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.