Коли варто мити хом’яка

Незважаючи на те, що золотистий або джунгарський хом’ячок — досить простий у змісті вихованець, він, як будь-яка жива істота, потребує догляду. Найчастіше новоспечені власники хом’ячків не знають, чим їх годувати, чи варто випускати з клітки, чи треба купати. Відповідаючи на запитання, як помити хом’яка, заздалегідь скажемо: в природі ці звірята не купаються взагалі! Вони вилизують шерстку мовою або очищають за неї жир, пораючись в пилу. І це не дивно, адже природний ареал проживання хом’яків — пустеля і степ. Він, до речі, є причиною того, що хом’як погано переносить низькі температури, а адже під час купання звірка легко переохолодити.

Тому мити хом’яка потрібно лише в крайньому випадку. Наприклад, якщо тварина, гуляючи по будинку, забруднилася в клеї, тесті або якомусь іншому липкому речовині. Або ж у вашого хом’яка завелися паразити (втім, в цьому випадку щодо миття бажано порадитися з ветеринарним лікарем).

З усією обережністю

 • Якщо сильно забруднений лише невелику ділянку на шерстці хом’яка, поступите таким чином. Змочіть ватку теплою водою, в якій розчинений шампунь для гризунів або дитяче мило і протріть нею шерстку вашого вихованця в потрібному місці. Потім промокніть шерсть чистою вологою ватою і наостанок — рушником.
 • Якщо ж ви все-таки вирішили спокутувати вашого хом’яка цілком, обов’язково прослідкуйте за тим, щоб вода для його ванни була теплою, але не гарячою. Шампуні для хом’яків, в тому числі антипаразитарні, дуже сильно піняться, тому достатньо кількох крапель. Під час купання стежте за тим, щоб піна не потрапила хом’якові у вуха і особливо очі.

Після процедури два-три рази сполосніть шерстку вихованця теплою водою, потім ще раз — водою кімнатної температури (поступова зміна температури допоможе уникнути різкого переохолодження).

Відразу ж після купання хом’яка потрібно висушити. Для цього можна використовувати фен, включений на низьких оборотах, або просто м’який рушник. Поки хом’як мокрий, він дуже легко може застудитися, тому до тих пір, поки він не висох, гризуна можна випускати в клітку або тим більше гуляти по дому. Кватирки повинні бути закриті. Такі побоювання аж ніяк не зайві: застуда для хом’яків — явище небезпечне, тому в даному випадку краще підстрахуватися.

Як у природі

Для того, щоб шерстка вашого хом’яка була здоровою і чистою, можете поставити йому в клітку блюдечко з крупним піском. Хом’як із задоволенням буде купатися і ритися в цьому піску. Така процедура допоможе зробити його шерсть шовковистою.

Або читайте here.

Також цiкаво

 • Як помити папугу

  Мити чи не мити — ось у чому питання Один з поширених питань, який з’являється у власників пернатих — це як помити папугу. Птахи, як правило, вільно літають по дому, а тому їхні шанси забруднит…

 • Як правильно мити кота, як помити кошеня, яким шампунем

  А А А Будь господар кішок знає про те, що їх потрібно періодично мити, але сумнівається, як часто це необхідно робити. Ще з перших місяців маленького кошеняти потрібно привчати до даної процедури…

 • Як правильно і швидко помити кота

  Як правильно і швидко помити кота? Багато господарів домашніх тварин намагаються створити комфортні умови для своїх улюбленців. Але вони не замислюються, що якщо життєві обставини зміняться і мож…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × 4 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.