Зміст статті:

Будівництво сходи це дуже відповідальний момент. Адже від того, якою буде якість її виконання в цілому, буде залежати ваша безпека і безпека ваших домочадців. Сходи своїми руками це складний процес. Одними цвяхами, молотком і обценьками тут не обійдешся. Можливо, сам процес і не важкий коли знаєш всю технологію, але максимальна трудність при виготовленні сходів полягає в тому, що необхідно максимально точно розрахувати всі геометричні показники, і вже відштовхуючись від них враховувати розміри всієї споруди.

Не поспішайте з власне будівництвом. Продумайте всі деталі і розміри. Адже від того, які будуть розміри маршу на другий і наступні поверхи будинку, залежатиме, чи зможете ви підняти на нього меблі і пожитки. Занадто вузькі розміри сходів навряд чи дозволять це зробити.

Кріпити сходи потрібно тільки металевими кріпленнями. У тому випадку, якщо сходи не примикає до несучої стіни, то вона повинна бути закріплена як зверху, так і знизу. Ще одним заходом безпеки, яка дозволить впевнено і безпечно експлуатувати вашу сходи є зміцнення на ній поперечок в перилах, або як їх ще називають, балясин. Такі поперечні огородження не повинні бути менше 850 мм у висоту, а відстань між ними не повинно бути більше 150мм.

Оптимальною шириною ступені вважаються показники в 250-300 мм. А в тому випадку, якщо сходинки будуть оброблятися кахлем або плиткою, то слід передбачити захист від подськальзиваніє. Зазвичай її служить килимове покриття, яке кріпитися на ступенях за допомогою спеціальних тримачів.

На сьогодні на ринку будівельних матеріалів з’явилася величезна безліч різновидів матеріалу для самостійного виготовлення сходів. Але завжди, і зараз, звичайно класичними матеріалами для будівлі такої споруди будуть дерево і бетонні або кам’яні конструкції.

Як побудувати дерев’яну драбину своїми руками?

Найпростіше побудувати пряму дерев’яну драбину на другий поверх. І все-таки в даний час таких сходів на ринку майже немає. Це пов’язано з місцем, яке так марно займає така сходи.

Сучасний дачник просто не може дозволити собі шикарну і широкі сходи. Тому були придумані сходи, які з одного боку стосуються стіни в кутку будинку.

При проектуванні сходів варто звернути увагу на крутизну сходи (близько 30 градусів) і висоту і ширину сходинок (приблизно 17 см і 29 см відповідно).

Відстань від будь-якої сходинки до стелі повинна бути не менше двох метрів. Для цього можна збільшити крутизну сходи до 45 градусів.

Особливістю кутових сходів є наявність міжповерхового прорізу. З нього-то і починається зведення сходів. Найчастіше він робиться у формі квадрата вище рівня підлоги. При цьому йде по ньому людина не повинна стосуватися головою стелі або стельових балок.

Щоб сходи вийшла якісною і рівною слід заздалегідь провести розмітку сходинок на балках. Періодично потрібно приміряти конструкцію.

Ступені кріплять до балок на землі, а зібрану конструкцію вже кріплять до стіни. У дачних варіантах найчастіше використовують відкриті ступеня, тобто в таких сходах відсутня присхідців.

Способи кріплення і матеріали (цвяхи, гвинти, клей) вибираються кожним індивідуально. Все залежить від естетики і матеріальних засобів. Все-таки звичайні цвяхи і клей набагато дешевше, ніж заморочки з прихованими кріпленнями.

Варто зауважити, що при складанні сходи бажано стикувати і промащувати меблевим або будівельним клеєм всі щілини.

Перила повинні встановлюватися у відповідності з будівельними нормами. Так висота поруччя повинна бути від 90 см до 110 см.

На цьому установка дерев’яних сходів закінчується.

За бажанням можна покрити сходи лаком або іншим складом.

Як побудувати кручені сходи своїми руками?

Гвинтова дерев’яні сходи — гарне рішення в маленьких приміщеннях. Гвинтові сходи виглядає як висхідна спіраль. У центрі встановлена ​​металева труба або дерев’яний стовп.

Класична гвинтові сходи достатня травмоопасна. Особливо, якщо спускатися близько від осі сходів.

У гвинтових сходів сходинки як би одягаються на центральну вісь. Радіус сходів залежить від ширини сходинок. Зазвичай це близько 90 — 110 см.

Для будь-яких сходів оптимально підійде дуб. Перед складанням сходів слід прооліфити або проморіть всі дерев’яні деталі Центральних стовп покрити емаллю, якщо він зроблений з металу.

Стовп або трубу слід зафіксувати в підлозі і стельовому перекритті. Від якості фіксації залежить стійкість всієї конструкції.

Радимо все-таки не виготовляти кручені сходи своїми руками, а купити вже готову. Зараз на ринку є досить красиві і безпечні варіанти.

Як вибрати сходи?

У тому випадку, якщо вам під силу і по кишені кам’яні сходи, то майте на увазі, що камінь для її будівництва слід закуповувати тільки у спеціалізованих фірм. І камінь цей повинен бути видобутий виключно відрізним методом. Тільки в цьому випадку, в ньому не буде мікротріщин, що послужить гарантією безпеки ваших сходів.

Часто можна придбати готову сходи у фірм спеціалізуються на виробництві таких і самостійно зібрати її, підганяючи під власні розміри. Або ж в такій же фірмі можна замовити її виготовлення за своїми розмірами, а згодом самому її зібрати.

У тому випадку якщо зупините свій вибір на дерев’яних сходах, то знайте, що всі матеріали, для більшої безпеки, які підуть на її виготовлення, повинні бути найкращим чином висушені, бажано в промислових умовах.

Щаблі з дерева повинні бути склеєні з деталей за такою технологією, яка виключатиме подальшу деформацію ступені при експлуатації.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 + 10 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.