Моєму коту вже 8 років, і гадити в будинку він давно перестав. Поверх у нас перший, у нього власний палісад під вікнами. Природно, Шустрик вибрав безкраї простори для відправлення природних потреб. Воно і йому приємно, і нам зручно — не потрібно щодня чистити його лоток.

Інших котів я заводити не планувала, але доля розпорядилася інакше, і в нашому будинку з’явилася Лізавета. Зовсім близнючка, хоча Шустрик народився в будинку, а її я принесла з іншого кінця міста. Довелося діставати з антресолей забутий атрибут гігієни і вчитися з ним звертатися заново.

Пам’ятайте, багато років тому туалетна котяча проблема вирішувалася невигадливо. У якусь коробку або шухлядку, пристосований для цих цілей, можна було щедро нарвати старі газети або принести піску з найближчого будівництва, або добути на тартаку тирсу. Всі ці способи були хороші, але вони не позбавляли від специфічного запаху. Крім того, міняти імпровізований наповнювач турбувалися щодня. А варто було пропустити прибирання, як Мурка або Барсик негайно робили свої справи поруч: брудно …

Вибирати вашому вихованцеві!

Сучасна зоопромишленность вдарилася в іншу крайність. Наповнювач, не прилипає до лапок, який утворює грудочки при намоканні, пахне квітами або травами, з тирси, убмагі і навіть вовни. Різнокольорових пакетів з котячим наповнювачем навіть у крихітній лавці багатющий вибір. І як у ньому, скажіть, не заплутатися? Продавець порадить вам найбезпечніший, практичний, сучасний екологічний (список можна продовжувати до нескінченності) наповнювач. Він же, природно, буде найдорожчим. Але чи потрібно це вашій кішці?

Що ж таке сучасний наповнювач для котячих туалетів? Стандарт — Це суміш дрібних камінчиків, природний мінерал (частіше глина), особливим чином оброблений, що дозволяє вбирати в кілька разів більший обсяг вологи. Але дорослої особини все одно такого наповнювача вистачить на три-чотири доби, потім мінерал припиняє вбирати, залишаючись мокрим. Крім того, коли ви насипаєте камінчики в лоток, піднімається густий пил. Від запаху така суміш рятує погано, тому краще додати в стандартний наповнювач деревна тирса, і у вашій туалетній кімнаті буде пахнути не кішка, а свіжої деревиною.

Стандарт — це суміш дрібних камінчиків

Є у виробників і наповнювач, що повністю складається з гранул пресованої деревини. При намоканні гранули розпадаються, перетворюючись на тирсу. Цей наповнювач дуже зручний з точки зору гігієни, але від нього страждає чистота в будинку. Тирса липнуть до лап, і ваш улюбленець розносить їх по всій квартирі.

У цьому випадку зручніше купити два пакети — Зі стандартним і деревним наповнювачем і змішувати їх в лотку. Таким чином вирішаться дві проблеми — сухості і запаху. Тирси потрібно трохи, чи не більше 1/3 від загального обсягу наповнювача, товщина шару якого становить 2-3 сантиметри. Якщо покласти більше пресованої тирси, вони скоро почнуть вивалюватися з лотка, так як в процесі намокання збільшуються в об’ємі.

З числа суто біологічних можна виділити наповнювачі, які виробляють з кукурудзяних качанів, пшеничної лушпиння і навіть вовни (!). Начебто в них все добре, навіть в унітаз можна спускати брудний наповнювач, щодня убираючись за кішкою і не переживаючи за збереження вашої каналізаційної системи. Але як і тирсових, такий наповнювач має властивість липнути до лап. Значить, забезпечуючи чистоту в котячому туалеті, ми забруднюємо залишилася площу квартири. Тому такий наповнювач теж краще змішувати зі стандартним, сумарно покращуючи якості одного й іншого.

Краще додати в наповнювач деревна тирса

Дуже зручний для дорослих котів грудкує наповнювач. Він виготовлений з бетонітовой глини і при намоканні утворює щільні грудочки. Їх легко видаляти за допомогою спеціальної лопатки для екскрементів, яка також продається в будь-якому зоомагазині.

Але якщо у вас маленьке кошеня, ні в якому разі не купуйте йому грудкує наповнювач. Кошенята схильні використовувати наповнювач з лотка для гри, а грудкує прилипає до стінок шлунка, що загрожує великими проблемами для здоров’я вихованця і навіть його загибеллю.

До наповнювачам останнього покоління (а нові товари на зооринку з’являються мало не щороку) відносяться сілікагелевой. Вони коштують майже як літак (жартую, звичайно), правда, і міняти його треба дуже рідко, раз в півтора-два тижні. Деякі розпещені мохнатік (той самий кіт Тимон, подарований друзям, наприклад) віддає перевагу саме його. Дешевше обійдеться цеолайт, вироблений з сілікоцеолітов. Він відмінно вбирає і не пилить, але. по дому катаються кульки (така вже форма гранул).

Є серед різноманіття "рятівників" чистоти вашого житла ще й наповнювачі із запахом. Якось своєї молодшої кішці Лизавете купила такий (ну не було звичного в наявності). Етикетка обіцяла альпійську свіжість. Кішка посилено його нюхала, чхала, потім знову нюхала. Але вроджена схильність до чистоти все-таки взяла гору. А мамині коти, яким я принесла дивний наповнювач, категорично відмовилися в нього ходити, символічно напрудів поруч. Висновок: не всякої кішці приємний запах, який людина вважає таким.

Підберіть правильний наповнювач, і у вашому будинку буде чисто

Дорослій коту потрібно міняти наповнювач, повністю або частково, раз на три-чотири дні. У такому випадку стандартної упаковки об’ємом 4,5 літра надовго не вистачить. Зручніше купувати упаковки для розплідників об’ємом не менше 15 літрів: це і помітно дешевше, і можна надовго забути про похід в зоомагазин.

«ШколаЖизни.ру» — пізнавальний журнал

Переглядів сторінки: 383

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемь + восемнадцать =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.