Юкка — вічнозелена рослина з сімейства агавових, з мечовидним листям, зібраними в пучок на верхівці стебла і прямостоячим стеблом висотою до 4 метрів. Батьківщина — вологі субтропіки США. Багатьох квітникарів цікавить питання, як пересадити юку, адже це чудове рослина не любить частих змін горщика.

Юку пора пересаджувати, якщо горщик став для неї малий — коріння щільно обплели земляний кому і визирають з отвору. Буває так, що догляд за рослиною був неправильний, грунт надмірно поливали і, в результаті коріння почали загнивати. В обох випадках юка починає чахнути, сповільнює ріст і жовтіти.

Отже, як пересадити юку?

При виїмці юки зі старого горщика постарайтеся максимально зберегти земляний кому.

Кращий час для пересадки юки — весна або початок літа. У випадку, якщо ви купуєте земляну суміш в магазині, підійде середня торф’яна суміш з нейтральним PH. При самостійному приготуванні грунту слід змішати дернову грунт з торфом і грубозернистим піском в рівних пропорціях. Для молодого рослини добре додати в суміш перегній. Юкка однаково добре почувається і в керамічному, і в пластмасовому горщику.

Юкка не терпить перезволоження, тому дуже важливо помістити на дні горщика дренаж. Для цієї мети чудово підійдуть дрібний гравій, бита червона цегла, керамзит або річкова галька. Шар дренажу для маленьких горщиків повинен становити 1-3 см, для горщиків більше 20 см в діаметрі, 3-5 см. Уважно огляньте земляний кому. Якщо є почорнілі коріння і відчувається запах гнилі, обережно видаліть пошкодження гострим ножем.

Акуратно помістіть рослина в горщик, земляну суміш насипте в зазори між стінками горщика і грудкою і утрамбуйте грунт руками. Якщо коріння юки постраждали від надмірного зволоження, рослина після пересадки краще не поливати два-три дні.

Юкка красива, витривала і абсолютно не примхлива до догляду. Єдине, що для неї згубно — це непомірний полив. Це світлолюбна рослина, відчуває себе найкраще в добре освітленій стороні будинку. Вона не вимагає частих обприскувань, оскільки спокійно переносить сухість повітря.

Зовні юка схожа на драцену, але нічого спільного з нею не має. Доросла рослина виростає до досить великих розмірів, тому краще підходить для великих приміщень. Юкка чудово виглядає як одна, так і в компанії інших рослин нижче її ростом. Найчастіше її вирощують з декількома верхівками.

Або читайте here.

Також цiкаво

  • Як пересадити алое правильно

    Вагонка з Дуба Як пересадити алое правильно — поради Пересадка різних рослин являє собою регулярну процедуру по догляду за рослиною. Якщо говорити про пори року, оптимально відповідного для перес…

  • Як пересадити грошове дерево правильно

    Зміст: Рослина толстянка в народі називають грошовим деревом. За філософії фен-шуй цей квітка здатна принести в будинок багатство і успіх. Саме тому його все частіше можна зустріти на підвіконнях…

  • Як пересадити китайську троянду

    Китайська троянда — це насправді зовсім і не троянда, а родичка мальви, також відома як гібіскус — «виробник» корисного чаю каркаде. Квітникарі люблять гібіскус за великі квіти — яскраві, махров…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × 5 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.