Відео до статті

Сьогодні існує великий вибір облицювальних матеріалів, щоб обшити будинок як зовні, так і всередині. Оздоблення фасаду — це відповідальний етап у будівництві, неправильний підхід до нього може звести всі ваші зусилля нанівець. Обшивка надає споруді не тільки красу, але і захищає будинок від передчасного старіння, негоди. Тому при виборі типу матеріалу, треба керуватися не тільки естетикою, але і його практичністю.

У цій статті зберемо поради щодо вирішення питання, як обшити будинок зовні. Сучасний ринок надає безліч відповідей на питання, як обшити будинок. Найбільш популярними матеріалами для облицювання є сайдинг, вагонка, профлист, блок-хауз, цегла та фасадна плитка. Кожен з видів зовнішньої обробки будинку має свої плюси. Вибір оздоблення залежить від особливостей середовища і пристрастей будівельника.

Якщо Вам подобаються більш екологічні матеріали, то Вам підійде вагонка або блок-хауз (імітація оциліндрованих колод). Ці види обшивки створюють гарний опір механічних впливів і окислення. Але дерев’яні матеріали вогненебезпечні, бояться комах-короїдів, вимагають спеціального просочення, з часом під впливом погодних умов дерево зазнає змін, які відбиваються як на якості, так і на зовнішньому вигляді обробки. Сайдинг, профлист є більш стійкими до зносу матеріалами. Наприклад, вініловий сайдинг може прослужити до 50 років без втрати первісного кольору. Він не боїться корозії, не вимагає ретельного регулярного догляду. Природно, практичність обшивки визначатиме і його ціну.

А ось на вартості монтажу облицювання можна заощадити, зробивши це самостійно. Спробуємо знайти відповіді на практичну сторону питання, як правильно обшити будинок своїми руками. Зупинимося на трьох найбільш популярних видах облицювання: вагонкою, сайдингом і профлистом.

Як обшити будинок вагонкою

Вагонка — обрізна дошка, яка використовується для внутрішньої і зовнішньої обробки будинків. Її ширина складає не більше 15 см. Обшивка будинку зовні виконується, як правило, більш широкою дошкою (12-15 см) в порівнянні з матеріалом, використовуваним для внутрішньої обробки.

Вагонка може кріпиться до стіни в двох напрямках: горизонтальному і вертикальному.

Основні етапи обшивки будинку вагонкою:

 1. Якщо стіна покрита яким-небудь водонепроникним матеріалом (руберойд, бітум та ін.), Треба його повністю видалити, щоб уникнути накопичення вологи з внутрішньої сторони оббивки і подальшого її гниття.
 2. На фундамент слід укласти шар ізоляції (2-3 шари руберойду, наприклад).
 3. Підготувати вагонку — просушити дошки. Якщо укладати сиру вагонку, то після висихання незмінно настане її деформація.
 4. Якщо будинок дозволяє, то вагонку можна кріпити безпосередньо не його. Так часто на користь вагонки вирішується питання про те, як обшити дерев’яний будинок, тому він не вимагає будівництва додаткової обрешітки. Інакше, необхідно підготувати каркасну конструкцію (підкладкові дошки або рейки, відстань між якими не повинна перевищувати 70 см). Дошки прибиваються до підкладковим рейками двома цвяхами.
 5. При горизонтальному кріпленні зазвичай використовується технологія монтажу «внахлест», коли нижній край однієї дошки перекриває частину іншої дошки зверху. Частіше використовується полушпунтованная дошка. Така технологія надає зовнішньому вигляду облицювання додаткову рельєфність і витонченість. При вертикальному кріпленні щілини між сусідніми дошками закриваються тонкими рейками.
 6. Кути закриваються кутовими дошками товщиною не більше 2,5 см і шириною до 20 см.

Як обшити будинок профлистом

Профлист (або профнастил) — матеріал, виготовлений з профільованих сталевих листів, які покриті спеціальним захисним шаром, або з оцинкованої сталі без обробки. Покриття забезпечує захист від корозії і впливу інших зовнішніх факторів. Важливо при виборі профнастилу в якості облицювального матеріалу пам’ятати що, для більш його довгої служби, між утеплювачем і самої обшивкою повинен зберігатися вентильований зазор. У цьому випадку під общівка не будуть накопичуватися парові освіти, мікроорганізми, цвіль. Це забезпечить довговічність матеріалу, теплоізоляцію будинку.

Технологія кріплення профлиста:

 1. Зробити металевий каркас (обрешітку). Каркас кріпиться до стін будинку за допомогою кронштейнів. Крок обрешітки 40-50 см. Стійки каркаса кріпляться перпендикулярно до напрямку укладання профлиста.
 2. Далі укладається утеплювач. Його корисно закривати гідроізоляційним матеріалом.
 3. На каркас за допомогою саморізів, шурупів або цвяхів кріпляться виміряні частини профлиста.
 4. Кути закривають спеціальними елементами, які треба також попередньо підготувати.

Плюсами профлиста є його відносна дешевизна і можливість монтажу в будь-який час року, тому цей матеріал не боїться вологи, низьких температур, легко ріжеться будівельними ножицями, практично не залишає будівельного сміття.

Як обшити будинок сайдингом

Сайдинг — матеріал, призначений для зовнішньої оббивки будівель. Виконує, як і всі види обшивки, дві функції: утилітарну (захисну) і естетичну. Види: дерев’яний, вініловий, металлосайдінг, цементний, цокольний.

Щоб обшити будинок сайдингом, необхідно:

 1. Підготувати дерев’яну або металеву обрешітку.
 2. Прокласти шар паро- та теплоізоляції
 3. Далі кріплять панелі сайдинга на каркас за допомогою цвяхів або саморезов. Для них є спеціальні отвори на панелях. Добре залишити міліметровий зазор між матеріалом і капелюшком цвяха, щоб панелі було куди рухатися при розширенні в спеку.
 4. Панелі сайдинга кріпляться внахлест: замок подальшої панелі вставляється в загин попередньої. Стики закриваються аксесуарами.
 5. Кути (внутрішні та зовнішні) також закриваються спеціальними елементами.
 6. Окремо потрібно подбати про обрамленні вікон і дверей фасаду. Для цього теж існують додаткові матеріали.

Більш наочно і докладно вивчити технологія монтажу сайдинга можна, подивившись відеоматеріал, прикріплений до статті.

Тепер Ви знаєте, як правильно обшити будинок зовні своїми руками. Зробіть правильний вибір!

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × три =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Looking for something?

Use the form below to search the site:


Still not finding what you're looking for? Drop us a note so we can take care of it!

Visit our friends!

A few highly recommended friends...

  Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.