Зміст статті

Такий неприємний недуга, як фімоз, має безліч варіантів лікування. Вибір кращої методики залежить від віку пацієнта і симптомів.

Так, наприклад, вроджений фімоз, який присутній у більшості новонароджених хлопчиків, виключає застосування стероїдних кремів. Якщо ж літній чоловік почує діагноз фімоз лікування швидше за все не буде хірургічним.

Лікування фізіологічного фімозу

Багато хлопчики страждають природженим фімозом. Найчастіше недуга проходить природним шляхом, разом з тим, як дитина росте і розвивається.

Педіатри і дитячі урологи розрізняють фізіологічний фімоз, який не заважає нормальному сечовипускання, і патологічний фімоз лікування якого потрібно почати якомога швидше.

Фімоз — вельми поширений недуга серед новонароджених

Хоча ніякого медикаментозного та хірургічного лікування фізіологічного фімозу не потрібно, батькам слід дотримуватися деяких основних принципів у догляді за малюком.

Щодня необхідно обережно відводити крайню плоть для того, щоб очистити накопичилася слиз:

 • чистими руками необхідно акуратно відтягнути тканину, яка покриває головку;
 • потримати в такому положенні близько 60 секунд;
 • потім акуратно закрити голівку на хвилину;
 • Повторювати маніпуляції як мінімум два рази на день.

Процедура буде менш болючою, якщо її проводити після купання в теплій ванні.

Малюкам не рекомендовано застосування стероїдних кремів, тому допомогти в розм’якшення крайньої плоті може топлене масло. За погодженням з лікарем, можна прикладати теплі компреси на основі кунжутного масла.

Крайню плоть не можна відсувати різко і швидко, тому що це може призвести до небезпечного стану, під назвою парафімоз.

При парафімозі крайня плоть застряє в зібраному положенні і блокує приплив крові до кінця пеніса.

Лікування патологічного фімозу

Лікування патологічного фімозу зазвичай починається з неінвазивних методів, але в кінцевому підсумку може знадобитися хірургічне втручання.

Лікування мазями та кремами

Пацієнтам, спантеличеним питанням: «як позбутися фімозу?», Зазвичай призначають стероїдні креми. Місцеве застосування цих препаратів протягом чотирьох-шести тижнів призводить до розм’якшення крайней плоть, що дозволяє їй безперешкодно оголювати голівку.

Найчастіше, креми та мазі — все що потрібно, для позбавлення від фімозу

Найчастіше призначається бетаметазону валерат або гідрокортизон. Хлопчикам у віці 3-13 років, чоловікам, які не ведуть активного статевого життя, а також тим, кому необхідно прибрати таке неприємний наслідок фімозу, як щільне кільце навколо голівки, призначається місцеве застосування тріамцинолону ацетоніду.

Розм’якшення крайньої плоті спостерігається після шести тижнів лікування. Застосування мазі слід припинити після того, як стане можливим повне безболісне оголення головки.

Лікування за допомогою стероїдних мазей, в поєднанні з регулярною механічним очищенням препуциального мішка і вправами на розтяжку крайньої плоті, є реальною альтернативою хірургічної операції.

Якщо є рубці

Якщо на крайньої плоті з’явилися рубці, про те, як вилікувати фімоз медикаментами можна не замислюватися. Рубці свідчать про те, що крайня плоть занадто загрубіла, і видалити її можна лише хірургічним шляхом.

Іноді операція є кращим рішенням, адже після припинення нанесення стероїдних мазей, симптоми фімозу повторно виникають у чверті пацієнтів.

Дії при поновленні хвороби

Якщо діагноз фімоз повторно поставлений після курсу лікування мазями, висока ймовірність того, що хвороба виникає через інфекцій. Необхідно дотримуватися посилену гігієну, і почати пити загальнозміцнюючі вітамінні комплекси.

Після кожного сечовипускання або статевого акту, потрібно ретельно очищати голівку від слизу м’яким рідким милом. Не варто забувати про те, що препуциальний мішок повинен бути сухим, щоб уникнути розмноження бактерій.

Категорично заборонено використовувати гліцерин для пом’якшення крайньої плоті, а також лужне мило і різноманітні мастила, які можуть містити гліцеринові добавки.

За призначенням лікаря, можна прийняти курс таблеток від молочниці, особливо якщо відомо, що статевий партнер страждав від кандидозу. Вагінальний кандидоз у матері, іноді призводить до фімозу у новонародженого.

Хірургічні процедури

Обрізання

Найбільш ефективним методом лікування фімозу є обрізання. Це досить болюча операція, після якої знадобиться кілька тижнів на відновлення тканин.

Обрізання, як правило, застосовується лише при важких формах фімозу

Обрізання, як метод лікування, не рекомендується чоловікам у віці 18-45 років. При операції видаляється безліч функціональних тканин, що призводить до серйозних порушень сексуальної функції.

І хоча, обрізання є найбільш радикальним і дорогим методом лікування фімозу, воно як і раніше залишається найефективнішим. Після обрізання, питання про те, як лікувати фімоз, не потривожить чоловіка до кінця життя.

Інші методи

Інші хірургічні методи лікування припускають висічення верхньої або нижньої поверхні крайньої плоті. Хірург збільшує діаметр крайньої плоті, дозволяючи голівці вільно рухатися.

Якщо ж фімоз викликаний застоєм слизу в препуциальном мішку, хірург може зберегти крайню плоть, зробивши кілька проколів в крайньої плоті. Рідина піде під власним тиском, а стероїдні крему допоможуть відкрити голівку.

У кожному разі, обрізання призначається тільки за згодою пацієнта. Якщо з якихось причин, чоловік не бажає повністю видаляти крайню плоть, лікар повинен знайти альтернативні методи лікування.

Або читайте here.

Також цiкаво

 • Як можна швидко позбутися від запаху гару

  Головне, що потрібно зробити — це винести з приміщення всі предмети інтер’єру і речі на свіже повітря. Штори і килими зніміть. Килими необхідно здати в хімчистку, а ось що стосується штор, то їх,…

 • Як лікувати фімоз Медицина і здоров’я — поради від фахівців

  Чоловіки, що зіштовхуються з напругою в крайньої плоті, можливо, повинні знати, як лікувати фімоз, що є терміном для вищезгаданого умови. Фімоз — це стан, коли голівка статевого члена не може бут…

 • Як лікувати папуги

  Ваш папуга легко може захворіти. Справа в тому, що через свою теплокровности папуги володіють дуже швидким обміном речовин. І будь-який вірус, інфекція, що потрапили в організм птиці, поширюються…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать + 15 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.