Кішки зазвичай відрізняються відмінним здоров’ям, адже не даремно про них говорять, що вони мають 9 життів. Але і вони здатні занедужувати, адже ідеальних систем, як і вічних двигунів, що функціонують без збоїв просто не існує. Хвороба, як правило, виникає в результаті впливу яких внутрішніх, або зовнішніх патогенних факторів. І одужання домашнього вихованця в цьому випадку залежить, як від сили його імунітету, так і від призначеного лікарем лікування, яке найчастіше полягає в прийомі певного ліки або таблетки. Тут-то і виникають складнощі у власників кішок, адже якщо не знати, як дати таблетку кішці правильно, то можна опинитися з подряпаними і покусаними руками. Домашнього улюбленця можна легко зрозуміти, адже сама людина не любить приймати гіркі ліки, а що тоді говорити про нього.

Як дати ліки кішці?

Є багато способів, за допомогою яких можна дати ліки кішці через рот. Його вибір залежить від форми ліки, від вправності господаря, а також від характеру самого вихованця. З агресивними, нервовими і неспокійними кішками доведеться &# 171; повоювати&# 187 ;, щоб здійснити намічену процедуру. Щоб спростити завдання і не пошкодити собі і кішці, потрібно зафіксувати вихованця в певному положенні, загорнувши його в яку-небудь щільну матерію (наприклад, в фланелеву пелюшку або в рушник). При цьому потрібно, щоб його голова залишалася вільною.

Лікарський засіб можна давати, як у чистому вигляді, так і змішавши його з коханою кормом кішки, іншою їжею або водою. Даючи ліки, слід точно дотримуватися інструкції по його застосуванню, а також кратність прийому і необхідну дозу. Неправильне дозування здатна привести, як до тяжких побічних наслідків і отруєння організму, так і до відсутності позитивного ефекту в лікуванні.

3 способи, як дати таблетку кішці:

1. Змішати таблетку з їжею

Це можна робити тільки в тому випадку, якщо після такого змішування позитивний ефект від прийому таблетки не зникне. Про це можна порадитися з ветеринаром або ж прочитати в інструкції з використання ліки.

Або цілу таблетку змішують з їжею, або попередньо її по максимуму роздрібнюють. Перемішують таблетку з коханим кормом кішки, взятому в невеликій кількості, і дають його їй на голодний шлунок. У цей час потрібно відстежити, щоб вихованець з’їв все. Якщо він з’їв не все, то можна сказати, що він не вжив потрібну дозу. Тоді потрібно постаратися якось змусити його доїсти їжу.

Якщо ж таблетка давалася в їжі цілою, а кішка її залишила, то потрібно дати її знову, закріпивши в якомусь іншому кормі. Якщо ціла таблетка дуже велика, то потрібно її подрібнити на 2 або 4 частини, а потім закріпити всередині невеликого шматочка сиру або ковбаски (шматочки повинні бути невеликими для того, щоб кішка не розгризали їх далі, а просто проковтувала).

2. Покласти таблетку на корінь язика

Цей спосіб набагато надійніше перший. Якщо &# 171; пілюля&# 187; має дуже великий розмір, то бажано її поділити на 2 або 4 частини. Для того, щоб таблетка краще пройшла в глотці і по стравоходу, потрібно її попередньо змастити вершковим або рослинним маслом.

1. Потрібно зафіксувати кішку, закинути її голову вгору, при цьому завівши свої вказівний і великий палець однієї руки на беззубий край тваринного з двох сторін з боку нижньої щелепи (в даному випадку кішці не вдасться вас вкусити, а її рот виявиться відкритим).

2. Акуратно іншою рукою викласти таблетку на корінь язика тваринного, як можна глибше. Потім закрити йому рот. Голова кішки повинна бути як і раніше закинута догори.

3. Щелепа утримати в закритому положенні до тих пір, поки вихованець не зробить рефлекторно ковтальний рух, яке буде свідчити про те, що таблетка проковтну. Щоб прискорити ковтання, можна по шиї в області стравоходу провести своїми пальцями зверху вниз.

3. Використання Піллера або таблеткодавателя

Піллер — це спеціальний пристрій, легке в експлуатації, що допомагає швидко і дбайливо дати кішці пілюлю, таблетку і вітамінки, розмістивши її на корені її мови. У цій ситуації тварині нічого не залишиться, як проковтнути таблетку.

Піллер (по-іншому таблеткодаватель) за принципом своєї дії схожий зі звичайним медичним шприцом. Щоб за допомогою Піллера дати кішці таблетку, потрібно зробити наступне:

- в гумовому наконечнику Піллера зафіксувати таблетку;

- відкрити домашньому вихованцеві рот і помістити туди наконечник з ліками на корінь язика;

- виштовхнути ліки, надавав на поршень пристрої;

- вийняти Піллер, закрити тварині рот, стимулюючи глитання.

Дуже легка процедура, після якої всі будуть задоволені і не буде покалічених. Варто інструмент недорого і придбати його можна в будь-якому зоомагазині.

При бажання Піллер можна не купувати, а зробити самостійно, використовуючи за основу звичайний медичний шприц необхідного розміру. Його розмір повинен бути схожий з розмірами таблетки.

Так що, якщо кішці потрібно терміново давати пігулку, а потрібного пристосування немає, то ви завжди його можете зробити самостійно, або ж взагалі обійтися без нього, використовуючи два перших способи, описаних вище.

Пам’ятайте також, що ліки, коли ви його кладете на корінь язика кішці, може потрапити прямо на смакові сосочки, що викличе підвищене слиновиділення у формі пінистих витікань з рота. Дана ситуація буває найчастіше тоді, коли ліки дуже гірке. І не варто лякатися і переживати з цього ставився, бо це нормальна фізіологічна реакція. Так що все буде добре.

Щоб Ваша кішка швидше одужала, потрібно не тільки давати їй потрібні таблетки, а й виявляти по відношенні до неї ласку і любов. У такій гармонійній обстановці одужання будь-якої тварини йде швидше. І нехай Ваш вихованець пошвидше поправляється і завжди буде здоровий!

Або читайте here.

Також цiкаво

  • Як дати ліки кішці

    Як і будь-яке інше жива істота, кішка не застрахована від виникнення і розвитку у неї різних захворювань. І якщо, наприклад, людина усвідомлює, що прийом лікарських препаратів — необхідний захід…

  • Як дати ліки кішці Корисні поради Тварини.

    Як дати ліки кішці? Як і будь-яке інше жива істота, кішка не застрахована від виникнення і розвитку у неї різних захворювань. І якщо, наприклад, людина усвідомлює, що прийом лікарських препаратів…

  • Як дати кішці таблетку

    Як дати кішці таблетку Ті, люди у кого є в будинку кішка пару раз на рік точно, а то й частіше стикаються з такою проблемою як, дати таблетку своїй улюблениці. І неважливо, отчого ця таблетка, в…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два + девятнадцать =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.