Годування цуценят в перші дні життя

У перші дні життя годування цуценят не представляє особливих проблем, оскільки вони харчуються виключно молоком матері. І цей період триває до трьох — чотирьох тижнів. Первісною годівлею цуценят є молозиво. містить в собі не тільки всі поживні речовини, але й речовини, що володіють антибактеріальним захистом оберігають потомство від заразних захворювань. Протягом перших десяти годин життя з молозивом матері цуценята отримують і засвоюють найбільшу кількість антитіл.

Молоко суки містить в собі до 1700 кілокалорій, необхідних цуценятам для швидкого зростання. По поведінці цуценя можна легко визначити, ситий він чи ні. Голодні цуценята постійно скиглять. повзаючи біля матері, а ситі спокійно сплять. Якщо цуценятам молока матері не вистачає, то їх слід підгодовувати.

Для приготування замінника для трьох цуценят на день потрібно в чверть літра молока корови додати по три ложки вершків і цукру, жовток і розмолоту в порошок шкаралупу одного яйця. Також можна скористатися сухими сумішами, купивши замінники сучого молока у ветеринарній аптеці.

У щенят на четвертій тижня життя почнуть різатися зуби, і в цей час їх обов’язково потрібно підгодовувати. Годувати цуценят слід кілька разів на добу, орієнтуючись на наявність у суки молока і на те, чи годує вона потомство чи ні. У першу підгодівлю потрібно включати лише молочні продукти. поступово додаючи м’ясний бульйон, м’ясо і овочеве пюре. Віднімають цуценят від матері на восьмого тижня, коли в тієї повністю зникає молоко.

До тримісячного віку у цуценят йде період інтенсивного росту і в цей час бажано годувати їх досхочу. Надалі норми годування цуценят слід збалансувати з урахуванням конституції породи і наскільки енергійно вони вигулюються, уникаючи набору зайвої ваги. Цуценятам деяких порід, що мають схильність до ожиріння, можна проводити розвантажувальні дні, даючи їм кефір, воду і невелику кількість сухариків.

Раціон харчування цуценя повинен бути різноманітний, забезпечуючи основу зростання. Сюди входять м’ясні продукти: дрібно порізане м’ясо курятини або яловичини, бажано в сирому вигляді; невелика кількість м’яких сирих хрящів. Рідше можна давати рибу, але без нутрощів. З молочних продуктів необхідних цуценяті кефір, сир, кисле. Кашу слід варити на молоці, м’ясі, рибі, чергуючи гречану, рисову і пшоняну крупу. Також не можна забувати про овочах і вітамінах.

Годування цуценят в перші дні життя —

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять × три =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.