Незважаючи на те, що собаки хижаки, а не травоїдні тварини, більшість з них дуже люблять поїдати зелену травичку. Особливо з апетитом поїдають її по весні, коли вона тільки з’являється, після сніжної зими. Чому собака їсть траву і не небезпечно для неї це?

Собаки, головним чином, є м’ясоїдними тваринами. Але провівши деякі дослідження, вчені довели, що при всій їх любові до м’яса, вони цілком можуть жити на добре збалансованої вегетаріанської їжі. Кішкам, на відміну від собак, на такій дієті прожити не зможуть, їм життєво необхідний тваринний протеїн.

За твердженням ветеринарів, поїдання трави собакою – нормальне явище. Багато хто думає, що при збалансованому харчуванні цього не повинно відбуватися, проте ні що не здатне замінити настільки улюблені ласощі собаки – молоду траву. Варто відзначити, що організм ні собаки, ні кішки не перетравлює ніяку траву, у зв’язку з тим, що в шлунку немає відповідного ферменту. Молода трава, у своєму складі містить велику кількість клітковини, а так само різні мінерали, і корисні вітаміни Д і А.

На даний момент, жоден ветеринар може дати чітку відповідь на питання "чому собака їсть траву". Але якщо говорити про це питання "розмито", То можна виділити 2 пункту:

- поїдання трави – це звичка. Багатьом собакам подобатися як смак трави, так і процес поїдання.

- собака прочищає шлунок. Напевно, багато хто помічав, що після хорошої порції травички, собаку починає рвати, і вся трава виходить назовні. Таке явища цілком нормально, і викликати паніки у господаря не повинно.

Зауважте, яку траву поїдає собака. Зазвичай це пирій, дикі злакові рослини, які їдять в дикій природі хижі звірі. У собаки закладений інстинкт, їсти траву для прочищення шлунка, іншими словами для налагодження травлення.

Однак, якщо собака поїдає траву з жадібністю і щодня, то господаря це має насторожити. Багато собаки, у пориві жадібності можуть, є не тільки траву, але й навіть квіти на дачі. Поїдання зелені у великих кількостях говорить про те, що у вихованця проблеми з печінкою. У даному випадку варто здати кров на визначення печінкових ферментів.

Намагайтеся стежити за якістю, поедаемой трави. Не дозволяйте їсти траву, зростаючу уздовж жвавих трас, біля будівництв і смітників. У такій траві нерідко виявляють важкі метали, які з поїданням потрапляють в організм вашої собаки.

У зоомагазинах, особливо взимку можна зустріти у продажу зелену травичку, призначену для домашніх тварин: собак, кішок, птахів і гризунів. Однак альтернативою покупної траві може стати вирощування зелені в домашніх умовах. Подумайте над цим, може в зимовий час дійсно балувати собаку травичкою, вирощеної на підвіконні.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

14 − три =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.