Про добрива для квітів в Інтернеті є безліч різної інформації. В принципі зараз і в магазинах дуже багато різних готових комплексних і спеціалізованих сумішей. Яка з них вам потрібна, вибирайте, орієнтуючись на симптоми описані в статті «Коли удобрювати квіти». А якщо ви просто хочете підгодувати квітка, досить купити комплексне добриво (або азотовмісна або фосфорне — залежно від потреб квітки).

Чим удобрювати квіти

Так чим же удобрювати квіти. Наприклад, комплексні мінеральні добрива містять не один, а кілька мікроелементів: азот, фосфор, калій та інші елементи. Залежно від того, для якого виду рослин вони призначені елементи містяться в різних пропорціях. Для декоративно-листяних — більше азоту, для декоративно-квітучих — фосфору.

Найчастіше, мінеральні добрива продаються в концентрованому рідкому вигляді. Вносити їх в грунт потрібно тільки в розведеному вигляді. Пропорції індивідуальні для кожного добрива та вказані на упаковці.

Якщо ви готуєте добрива самі, то для підгодівлі калієм використовується сульфат калію, хлористий калій або калійна сіль в розведенні з водою (1,5 г на 1 л води). Азотні добрива отримуємо з сечовини, аміачної селітри або сульфату амонію (1 г на літр води). Фосфатні добрива робляться з сухого суперфосфату (1 частина на 30 частин грунту або 6 г на 1 л води).

Домашні і народні підгодівлі

Скільки б не з’являлося в магазинах готових добрив, є стійкі прихильники підживлення рослин народними засобами.

Читайте більш докладно про

Отже, найбільш ефективним, на мій погляд, є добриво з деревної золи. Її перед посадкою змішують з грунтом в пропорції 1:50 (1 золи, 50 грунту). Також роблять рідку підгодівлю: 25 г золи (близько 3 столових ложок) на 1 л води. Наполягати тиждень, а потім поливати.

Ще один вид підгодівлі і одночасно дезінфекції грунту — слабкий розчин марганцівки — застосовується рідко 1-2 рази на рік.

Також багато хто застосовує органічні добрива. Це настій пташиного посліду, гній, перегній. Ці добрива настоюються на воді. Коров’ячий гній 1:10, пташиний 1:25.

Ще є такі види домашнього добрива — вода після розморожування м’яса і товчена яєчна шкаралупа. Вони мають право на життя. Але потрібно стежити, щоб у грунті не завелися непотрібні бактерії та комахи — так як ці добрива — живильне середовище не тільки для рослин, але і для мікробів.

Особливі застереження

Рослина потрібно удобрювати. Але не завжди. Коли не можна удобрювати квітка ?

Читайте першу частину статті

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × 1 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.