Зиму ніяк не назвеш комфортним порою року – і для людей, і для їх чотириногих друзів. Незважаючи на те, що собака линяє, готуючись до холодів, цього недостатньо, щоб пережити морози без ускладнень.

Готуємося заздалегідь

Підготовку до зими починають ще в процесі осінньої линьки собаки, даючи їй корм, стимулюючий утворення підшерстя. До числа таких продуктів відносяться: морська капуста, порошок з листя кропиви, серце, нирки, а також спеціальні препарати, що містять вітаміни групи B та інші необхідні мікроелементи (Enervite, Nutricoat, Haar Spezial, Super Wool Plus та інші).

Зменшення тривалості світлового дня викликає дефіцит вітаміну D, який заповнюють додаванням риб’ячого жиру, яєць і печінки.

Харчування собаки взимку багато в чому залежить від того, де вона міститься. Якщо на вулиці, то її енерговтрати значно більше, ніж у мешканців теплих квартир. Але навіть якщо пес живе в опалювальному приміщенні, то під час прогулянок йому доводиться затрачати більше енергії на обігрів і переміщення по снігу і льоду. Залежно від температури можна обмежитися лише невеликим збільшенням об’єму їжі, не змінюючи склад продуктів. Однак якщо морози сильні, то збільшують на 30% білкову складову раціону і на 50% — вуглеводну. Деякі господарі в холоди годують собаку частіше, проте сталість режиму харчування — це запорука здоров’я тварини, і змінювати його небажано.

Що їдять собаки взимку

Найпростіше використовувати промисловий "зимовий корм", Що містить підвищену кількість білків і жирів. Якщо ж ви прихильник натурального харчування, то збільште кількість м’яса і риби в раціоні собаки. З субпродуктів можна відзначити рубець, багатий мікроелементами. А кисломолочні продукти взагалі потрібно давати собаці цілий рік. В якості вітамінної добавки рекомендуються пророслі і подрібнені зерна злакових культур — вівса, пшениці або кукурудзи. Жиров додають не більше 10-15% від раціону, оскільки їх надлишок перевантажує печінку. Пісне масло покращує засвоєння вітаміну A. Нерідко в холодну пору року собакам дають квашені овочі. У цьому випадку додавання солі виключається.

Як приклад наведемо зимовий раціон, розроблений фахівцями одного з розплідників по розведенню середньоазіатських вівчарок. Кількість компонентів дано в процентному співвідношенні. Чотири дні на тиждень до складу раціону входять: м’ясо (40), суміш подрібнених круп (38), овочі (15), висівки (5), олія (1) і сіль (0,15). Далі, один день на тиждень собакам дають: субпродукти (75), горох (11), борошно житнє (11) або хліб житній (20), масло рослинне (1), сіль (0,1) і яйце (2). І ще один день тварини отримують: сир (36), квашені овочі (13), суміш подрібнених круп (16), кефір або кисле (33) і яйце (2). Сьомий день — розвантажувальний: тільки вода. Когось це, можливо, здивує, але в розпліднику собак готують до виконання складних і відповідальних завдань. Втім, в залежності від стану здоров’я тварини ветеринарний лікар може скасувати голодний день.

Особливі режими харчування — для вагітних собак в першу і другу половини вагітності, а також у період лактації. Раціон цуценят змінюється кожні два місяці протягом перших восьми місяців життя і кожні три — до досягнення ними півторарічного віку. Після цього вони переходять у розряд молодняку ​​і отримують раціон дорослого собаки.

Кількість смакових рецепторів у людини досягає дев’яти тисяч, а у собаки — не більше 1 700.

«Сюрприз, друже!»

Вважається, що раціон собаки повинен бути не стільки різноманітним за кількістю інгредієнтів, скільки збалансованим за складом. Проте все ж іноді так хочеться зробити чотириногому другові приємний сюрприз, особливо — в зимовий вечір, після прогулянки, коли на морозі так розігрується апетит, що навіть звичайна вівсянка викликає бурю захоплення. Порадувати в такий момент вашого улюбленця чимось смачненьким — значить принести задоволення не тільки йому, а й собі. Немає сенсу наводити тут численні рецепти страв на всякий смак і бюджет: вони удосталь розсіяні на просторах Інтернету. Відзначимо лише, що зловживати разносолами не слід — наслідки перевантаження печінки і шлунково-кишкового тракту можуть бути не настільки приємними.

Все частіше спостерігається отруєння домашніх собак спеціальним кормом, який розкидають в місцях скупчення бродячих тварин для їх знищення. Щоб ваш вихованець не брав їжу з землі і від сторонніх, слід відпрацювати з ним відмова від корму по команді «фу». Собака — природжений мисливець і прагнення до самостійного пошуку прожитку у неї в крові. І заміщення потужного безумовного рефлексу умовним протікає важко. Однак цей стандартний етап загального курсу дресирування життєво необхідний.

Індивідуальний підхід

Вибір промислових кормів сьогодні досить великий: для будь-якого часу року і форми утримання тварини, стану її здоров’я, породи, віку, комплекції, темпераменту і рівня фізичної

Завдання господаря — підібрати смачний і здоровий зимовий раціон собаки, виходячи з її біометричних і фізіологічних особливостей. Тут все дуже індивідуально навіть в рамках однієї породи. Є собаки, яким підходять консерви і галети, а іншим подавай ячну кашу з рубцем.

Відзначимо, що останнім часом з’явилася тенденція повернення до натуральних продуктів у зв’язку з негативним впливом на здоров’я собак низькоякісних сухих кормів, які часто викликають у них алергію. Розроблені такі системи годівлі як BARF (Bones And Raw Food, «Кістки і Сира Їжа») і RAW (сирий). Однак навіть найдосвідченіші заводчики все ж схиляються до думки, що найкраще суміш промислових (сухих) кормів і натуральних у співвідношенні 1: 1. Та й перехід з галет на сире м’ясо з кістками потрібно здійснювати гранично обережно. І завжди уважно спостерігати за реакцією собаки на ту чи іншу їжу.

Або читайте here.

Також цiкаво

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 − шесть =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.