Акваріум

Акваріум може стати дуже красивим і стильним доповненням Вашого інтер’єру. Але крім естетичних цілей, можна виділити дві цілком практичні.

По-перше, ні для кого не секрет, що наявність акваріума в квартирі – це додаткове зволоження повітря, тому людям страждаючим алергією, нехай навіть самий маленький варіант принесе користь.

По-друге, якщо дивитися хоча б хвилин п’ять, на плаваючих у Вашому акваріумі рибок, то очі починають відпочивати. Так само психологи довели, що споглядання плаваючих рибок заспокоює, тому акваріуми так популярні в офісах.

Існує величезний вибір акваріумів за розміром і формою, але для комфорту рибок, самої зручним вважається прямокутна форма.

Що стосується населення акваріума, то тут представлений величезний вибір рибок, равликів і водоростей. Тут уже все залежить від Вашого смаку і фантазії. Але варто пам’ятати, що жителів варто підбирати по сумісності, а то більше маленькі рибки можуть стати кормом для великих. І звичайно ж, не варто перенаселяти акваріум, рибкам не повинно бути тісно.

Своїми руками

Який акваріум вибрати?

Підлоговий акваріум в інтер’єрі

Найпоширеніший акваріум — підлоговий. Звичайно, безпосередньо на підлозі акваріуми встановлюють рідко, найчастіше на невисокій підставці. Оптимальна висота акваріума — на рівні очей стоїть або сидячої людини, залежно від того, з якої точки ви будете їм милуватися.

Вибирати високі акваріуми в інтер’єр квартири навряд чи слід. Оптимальна висота — 70 см. Можна і більше, наприклад такі акваріуми -шірми, в яких містять великих плоских риб, наприклад скалярій або дискус, але для більшості жителів акваріума велика висота не потрібна.

Довжина — чим більше тим краще. Однак і тут є кордону. Робити в квартирі або будинку подобу басейну немає сенсу, тому що так ви не зможете дивитися на риб, що називається, одноразово, багато риби будуть випадати з поля зору. Для великих просторів максимальною вважають довжину два метри, для кімнати середнього розміру буде достатньо довжини акваріума 80–120 см, тоді вони красиво впишуться в інтер’єр.

Ставлять акваріуми або на спеціальні міцні тумби, або намагаються вписати в готовий меблевий ряд. Скажімо, в стінку. Тумби краще купувати в спеціалізованих магазинах, там вони не тільки досить міцні, але і підготовлені функціонально для устаткування, потрібного для догляду за акваріумом. Акваріум і його жителі потребують світі, аерації води, чищенні води і грунту, все це повинно бути під рукою і одночасно приховано від ока, щоб не заважати людині милуватися акваріумом.

Вбудовувані акваріуми небажано робити більше ста літрів — по-перше, звичайні меблі не розрахована на великі навантаження, по-друге, великий акваріум може змінити саму стилістику меблів та інтер’єру, по-третє, за ним реально буде важко доглядати. Вбудовуючи акваріум в меблі, пам’ятаєте, що обов’язково потрібно залишити над ним значне місце, щоб там можна було не тільки освітлення розмістити, але і без проблем здійснювати годування риб і прибирання акваріума, а це мінімум 30 сантиметрів.

Все частіше дизайнери інтер’єру вдаються до акваріума, коли потрібно зробити красиве зонування приміщення. Для цього знову ж використовують тумбу з акваріумом або будують спеціальну стіну. Принцип тут простий — акваріум дійсно розділяє простір, але не кардинально, а через прозоре скло і підводний світ, завдяки чому люди можуть бачити один одного, а при необхідності і контролювати, скажімо, дитини. Або в одній кімнаті відділяти спальну зону від вітальні.

Цікавим варіантом акваріума в інтер’єрі є діорама, яка характеру увігнутою стінкою. Чи не опуклою, як пропонують магазини, а саме увігнутою. Опукла верстата для акваріума погана — вона спотворює риб, і чистити її важко, а заросла водоростями скляна поверхня навряд чи прикрасить будь-якої інтер’єр. Увігнута стінка, навпаки, дозволяє як би бачити акваріум зсередини, за принципом скафандра, отчого риби і рослини виглядають більш яскраво і привабливо.

Акваріум — басейн в інтьерьере

Останнім часом в будинках і інтер’єрах забезпечених людей стали зустрічатися і дійсно підлогові акваріуми, скляні або у вигляді басейну, де можна зробити не тільки підводний, але і надводний світ за допомогою рослин і каменів, і де надводна і підводна частини гармонійно гармонують один з одним . Це як би ділянка берега. Втім, якщо шматок дикої природи вам не до душі, а інтер’єр вимагає більшої класики і розкішного благородства, додайте в цю підлогову конструкцію фонтан, і тоді ваш інтер’єр буде просто чудовий.

Акваріум — картина в інтер’єрі

Іноді буває, що місця для акваріума в інтер’єрі немає, а дуже хочеться, що робити? Вихід є — акваріум-картина. Звичайно, для даного випадку слід передбачити надійне кріплення до стіни. Зовні конструкція виглядає як товста картина з широкою рамою. Тільки замість малюнка акваріум, а в закритій рамі приховані всі необхідні пристрої життєзабезпечення акваріума. Акваріум -картина виглядає в інтер’єрі дуже незвично і призводить гостей в повний захват. Звичайно, великий акваріум в цих випадках нереальний, звичайно це 50, максимум 80 літрів, та й багато риб туди запустити не вийде, втім, кілька золотих рибок або пара десятків яскравих гуппі прекрасно прикрасять цей варіант акваріума.

Звичайно, сьогодні придумано безліч інших варіантів вписати акваріум в інтер’єр — це і колони, і скляні столи, і навіть настільні лампи. Однак рибам в такому дизайні на жаль, живеться не дуже добре.

Або читайте here.

Також цiкаво

  • Як вибрати дизайн для квартири

    Як вибрати дизайн для квартири? Дизайн інтер’єра визначення рішення обкладинки приміщення. В якості обкладинки вважаються стіни, дизайн меблів, люстра, і так далі. Зовнішньої обкладинкою квартир…

  • Який краще купити акваріум

    Відповідь експерта: Вітаю, Валерія! Ідея обзавестися акваріумом дуже хороша, але доведеться попрацювати, адже необхідно правильно вибрати рибок, рослини і саму ємність. Серед великої різноманітно…

  • Як міряти температуру Який градусник вибрати і правила його використання

    Кожна мама турбується про здоров’я свого малюка. Стежить за температурою тіла, довіряючи градусник визначення наявності або відсутності температури тіла. Пошуки ефективного і точного визначника н…

Share →

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × 1 =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.